Dnes vyšlo 15 článků

Třetí největší český internetový obchod Kasa.cz změní majitele

Prodejce elektroniky HP Tronic koupil jeden z největších internetových obchodů v Česku Kasa.cz. Společnost se stala jediným akcionářem firmy Internet Retail, která provozuje kromě Kasy také například e-shop Hej.sk na Slovensku. HP Tronic odkoupil zbylých 44 procent Kasy a stane se tak jediným vlastníkem obchodu.

Roman Novotný a Petr Šebek, dosavadní minoritní akcionáři společnosti Internet Retail, která ovládá český internetový obchod Kasa.cz a slovenský Hej.sk, se vzdali svého podílu ve výši 44 procent ve prospěch majoritního vlastníka. Společnost HP Tronic, za níž stojí Danuše Hradilová, ale řídí ji management, se tak stane jediným vlastníkem Kasa.cz. Tímto krokem dokončí akvizici, kterou započala firma v listopadu 2008.

„Změna vlastnických podílů je logickým vyústěním situace, kdy se již menšinoví akcionáři nepodílí na běžném chodu e-shopu Kasa.cz a Hej.sk,“ uvedl HP Tronic.

Cenu transakce společnost zveřejněna, podle dřívějších informací médií se hodnota e-shopu pohybuje kolem dvou miliard korun, což by odpovídalo ročnímu obratu celé skupiny Internet Retail.

Podle mluvčího HP Tronicu Bohuslava Komína ale bude částka za akvizici uhrazena postupně, aby nebyla ohrožena finanční stabilita obchodu. Jak uvádí generální ředitel firmy HP Tronic Daniel Večeřa, Kasa.cz bude i nadále spolehlivým dodavatelem nejen elektroniky, ale i třeba hraček, sportovního zboží či parfémů. Což ostatně dokazují plány Kasa.cz, která letos plánovala přidat do svého portfolia také další dva kamenné obchody, aktuálně má čtyři kamenné pobočky. Dvě v Praze, jednu v Brně a jednu v Ostravě. Internetový obchod Kasa.cz bude od nýnějška řídit Tomáš Machalínek, dlouholetý člen vedení HP Tronic.

O HP Tronic

Firma HP Tronic patří v ČR k velkým prodejcům elektroniky, vlastní a provozuje 40 maloobchodních prodejen Euronics, je vlastníkem společnosti ETA a exkluzivně zastupuje elektrospotřebiče značek GoGEN, Hyundai, Goddess a Gallet. Skupina zaměstnává téměř 1200 spolupracovníků. Firma se dosud zaměřovala hlavně na domácí spotřebiče a spotřební elektroniku. Od roku 1997 provozuje tři horské hotely v Beskydech a Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích.

O Kasa.cz

Internetový obchod Kasa.cz patří mezi největší e-shopy v ČR. Je součástí skupiny obchodů, které provozuje společnost Internet Retail. Obrat celé skupiny, která zahrnuje například i e-shopy Megaobchod.cz nebo Cybex.cz, v roce 2012 činil 2,1 miliardy korun.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru