Tisková zpráva: Třetí kvartál 2013 přinesl na trh s kancelářemi mírné výkyvy

Třetí kvartál 2013 přinesl na trh s kancelářemi mírné výkyvy

Kancelare.cz zveřejňují aktuální informace o výši čistého nájmu kancelářských prostor v Praze, Brně a Ostravě. Průměrná požadovaná výše čistého nájmu kancelářských prostor v 3. kvartálu 2013 zaznamenala výkyvy. Vychází to z údajů o trhu kancelářských prostor za 3. kvartál 2013, které zveřejnila Centrální databáze komerčních nemovitostí Kancelare.cz.

Kancelare.cz je specializovaný webový portál zaměřený na pronájem kancelářských a skladových prostor (standard A, B a C). Poskytuje aktuální a transparentní údaje o trhu kancelářských prostor.

Praha

Výška nájmu volných kancelářských prostor

Průměrná požadovaná výše čistého nájmu (average asking rent) volných kanceláří dosáhla v Praze následující hodnoty:

priloha

V centru města byl při kancelářích standardu A v porovnání s 2. kvartálem 2013 zaznamenán pokles průměrného požadovaného nájemného. V užším a širším centru města zůstaly průměrné hodnoty nezměněny.

priloha

Při kancelářích standardu B byl zaznamenán pokles průměrného požadovaného nájemného ve všech oblastech Prahy s výjimkou centra města.

priloha

Kanceláře standardu C zaznamenaly mírný pokles v centru, v užším a širším centru města průměrné požadované nájemné narostlo.

priloha

Brno a Ostrava

Výška nájmu volných kancelářských prostor

Průměrná požadovaná výše čistého nájmu (average asking rent) při kancelářích standardu A, B, C dosáhla tak v Brně jako i Ostravě následující hodnoty:

priloha

Při kancelářích standardu A v porovnání s 2. kvartálem 2013 byl v Brně a Ostravě zaznamenán mírný nárůst.

priloha

Při kancelářích standardu B byl zaznamenán mírný nárůst průměrného požadovaného nájemného.

priloha

Kanceláře standardu C v porovnání s 2. kvartálem 2013 zaznamenaly nárůst tak v Brně i v Ostravě.

priloha

O portálu Kancelare.cz:

Kancelare.cz je centrální databáze volných kanceláří a skladů, jejímž cílem je zjednodušit a zpřehlednit proces výběru prostor. Základním cílem je zobrazovat jen aktuální kancelářské a skladové prostory a žádné vícenásobné nabídky téže nemovitosti, díky čemuž získává návštěvník portálu dokonalý přehled. Pro více informací navštivte www.kancelare.cz

Kontakt:

Robert Čambal

Výkonný ředitel portálu Kancelare.cz

Tel.: +420 272 048 481

E-mail: rcambal@kancelare.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese https://www.protext.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru