Třetí generace Gorilla glass má být 3krát odolnější proti poškrábání

Společnost Corning, přední výrobce optických vláken a výrobce tzv. Gorilla glass používaného jako ochranná vrstva na mnoha dotykových mobilních zařízeních, ve čtvrtek oznámila plánované uvedení třetí generace svého skla.

Společnost novou verzi, Gorilla glass 3, představí detailně na veletrhu spotřební elektroniky CES který oficiálně začíná v úterý 8. ledna.

Gorilla glass se vyznačuje i při malé tloušťce vhodné pro použití na dotykových zařízeních vysokou odolností proti poškrábání a jiným typem poškození, přičemž má vysokou průhlednost a ve viditelném spektru propouští více než 91.5% světla. Sklo se používá v tloušťce od 0.5 mm po 2.0 mm.

Třetí generace bude podle tvrzení společnosti třikrát odolnější proti poškrábání oproti současné druhé generaci, když na poškrábání bude potřebná třikrát větší síla. Počet viditelných škrábanců se má snížit o 40% a po poškození skla se má o 50% zvýšit odolnost skla proti následnému zlomení.

 

Gorilla glass 3

Gorilla glass 3

 

Gorilla glass se vyrábí pod vysokým tlakem náhradou sodíkových iontů většími draslíkovými ionty, což umožňuje vznik vysoce odolné vrchní vrstvy skla.

Druhá generace uvedená před rokem podle společnosti díky zlepšení fyzikálních vlastností umožňovala pro dosažení stejné odolnosti použít oproti první generaci sklo tenčí o 20%, což umožňovalo zlepšit průhlednost, citlivost dotykového ovládání a mírně i hmotnost.

V říjnu uplynulého roku společnost ohlásila dosažení hranice miliardy prodaných zařízení chráněných Gorilla glass, přičemž sklo bylo použito již na více než 900 modelech různých zařízení. Na CES zatím nebudou představeny žádné zařízení s Gorilla glass 3, první by měli uváděny na trh v následujících týdnech respektive měsících.

Zdroj: https://dsl.sk/article.php?article=13543

Komentáře

Nahoru