Dnes vyšlo 15 článků

Trendy v mobilních zařízeních a v chování české internetové populace

Správci internetových obchodů a webových stránek zaznamenávají, že stále více návštěvníků přichází z mobilního, respektive přenosného zařízení. Technologická společnost Google se rozhodla natočit video, ve kterém diváky seznamuje s trendy v mobilních zařízeních a s chováním české internetové populace.  

Pokud bychom se měli ohlédnout za rokem 2015, počet vyhledávání prostřednictvím mobilních telefonů přerostl počet vyhledávání na desktopových zařízeních. Uživatelé používají mobilní telefon k vyhledávání na internetu a kontrole sociálních sítích průměrně až 150x denně. Více zajímavých faktů, které se týkají chování uživatelů na internetu za rok 2015, můžete zhlédnout na infografice níže.

infografika

Chytré telefony uživatelé nepustí z ruky

Uživatelé své chytré telefony mají neustále ve svých rukou, přičemž až 66 % uživatelů využívá chytrý telefon neustále či každých pár hodin. Věděli jste například, že až 74 % uživatelů spí s mobilním telefonem vedle postele? Následující infografika od Googlu zobrazuje další informace o tom, jaký je vztah českého uživatele k chytrým telefonům.

infografika2

AdWords Akademie školí

Součástí AdWords Akademie je video, které pojednává o úvodu do školení o mobilních zařízení. V rámci AdWords Akademie se můžete těšit na krátká videa, ve kterých se dozvíte zajímavé informace a návody, jak uspět s online reklamou Google AdWords. V úvodním videu se v podstatě nedozvíte nic jiného než informace z výše uvedených infografik.

Zdroj / Foto: Google Blogspot

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru