TreeWifi je inteligentní ptačí budka

Amsterdamský startup TreeWifi vyrábí ptačí budky, které měří znečištění ovzduší a míru znečištění oznamují prostřednictvím LED indikátoru. Veškerá data, která se týkají kvality ovzduší, ptačí budka odesílá na server k analýze. A poté jsou data zveřejněna, aby byla dostupná pro všechny. A když server detekuje zlepšení kvality ovzduší, nabízí jako odměnu připojení k internetu kolemjdoucím.

Uživatelé, kteří se budou chtít připojit prostřednictvím Wi-Fi sítě, nejprve obdrží tipy a triky, jak zlepšit ovzduší.

TreeWifi-889x431

TreeWifi je inteligentní ptačí budka.

V okamžiku, kdy LED pásy zabudované do střechy ptačí budky indikují zlepšení kvality vzduchu, střecha změní barvu na zelenou. Zelená barva signalizuje čerstvý vzduch. A v tomto okamžiku se ptačí budka přemění na Wi-Fi router.

Měřící jednotky TreeWifi jsou v porovnání s vládními měřicími stanicemi levnější, a proto by bylo možné nainstalovat ve městech stovky až tisíce takových přístrojů. Projekt byl letos v březnu spuštěn díky grantu od organizace Awesome Foundation Amsterdam. A nyní se startup snaží získat 6,5 tisíce euro k podpoře dalšího vývoje prototypu a k výrobě pěti jednotek, které by se mohly umístit v Amsterdamu k testování.

Reakce ze strany občanů a tisku jsou velice pozitivní. Jedná se o zábavný a užitečný projekt, který se snaží veřejnost upozornit na problematiku znečištění ovzduší. Zakladatel Joris Lam doufá, že v budoucnosti vyrobí alespoň 500 jednotek, které by se mohly nacházet jak v samotném Amsterdamu, tak i v dalších evropských městech.

Zdroj / Foto: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru