Trashtag: kdo sesbírá více odpadků?

Trashtag: kdo sesbírá více odpadků?

Challenge, která z lidé nedělá nemyslící tupce, nepřijdou kvůli ní o zdraví, neriskují svůj život nebo veřejnou ostudu? Ano i taková existuje. Svět sociálních sítí je odrazem reálného života, respektive co není na sockách, jakoby neexistovalo. Na sociálních sítích se rozmáhá challenge spočívající v úklidu životního prostředí. Účastnící challenge si vyfotí,kolik plastových pytlů s odpadky z přírody odstranili.

S blížícím se jarem se v přírodě začínají objevovat odpadky, které byly přes zimu skryty pod sněhem. Lidé se začínají probouzet a chtějí přírodu ve svém okolí vyčistit. Touha po čistém prostředí se objevuje u mladých lidí, jejichž život se u velké části odehrává na sociálních sítích. Proto je také jejich motivací pochlubit se na svém virtuálním profilu. Pytle s odpadky, které vysbírali, si vyfotí a sdílí je. Někteří vyfotí pouze výsledek a někdo si s pytli plnými odpadků vyfotí selfie.

Snímek obrazovky 2019-03-12 v 17.08.53

 

Snímek obrazovky 2019-03-12 v 17.10.34

 

Snímek obrazovky 2019-03-12 v 17.09.17

Na sociálních sítích se na challenge objevují nejrůznější názory. Někdo projekt podporuje a nechá se strhnout, jiný tvrdí, že přírodu čistí i bez sdílení fotky a zbytek říká, že je to jen další způsob, jak ukojit své ego. Challenge pomáhající životnímu prostředí se poprvé objevila na stránce Fishing and hunting. Zúčastnili byste se také?

Zdroj, foto: aleteia.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru