Trapas! Společnost Huawei oklamala své zákazníky

Čínská společnost Huawei na sociálních kanálech sdílela fotografii, u které tvrdila, že se jedná o fotografii pořízenou vlajkovou lodí P9. Nicméně, ukázalo se, že fotografie nebyla vůbec smartphonem vyfocena.

Server Android Police vytáhl EXIF data z obrázku, který byl sdílen na Google+, čímž zjistil, že snímek byl pořízen zařízením Canon EOS 5D Mark III. Nejenže se nejedná o chytrý telefon, ale stojí mnohem více než Huawei P9. Fotoaparát stojí asi 5 000 dolarů, zatímco smartphone 650 dolarů.

Huawei však tvrdí, že titulek u obrázku byl zavádějící, nikoliv technicky klamný. A zde se můžete podívat na původní příspěvek s titulkem.

t6kxtkffcbqkkusxmd8h

Podařilo se nám zachytit krásný východ slunce s úžasnou Ellou. Duální kamera smartphonu Huawei P9 fotí také za zhoršených světelných podmínek, což je i tento případ. Zdroj: Bokeh by DigitalRev

Výrobce Huawei vydal prohlášení, ve kterém objasňuje, že snímek nebyl ve skutečnosti pořízen smartphonem Huawei P9.

„Nedávno bylo zdůrazněné, že snímek zveřejněný na našich sociálních kanálech nebyl pořízen přes Huawei P9. Fotografii, která byla profesionálně pořízena v době natáčení reklamy na Huawei P9, byla pouze inspirací pro naši komunitu. Uvědomujeme si však, že bychom měli mít jasnější titulky pro tento obrázek. Nikdy nebylo našim záměrem, abychom klamali. Omlouváme se za to a fotografii odstraníme,“ znělo prohlášení společnosti Huawei.

Zdroj fotografií: Bokeh by DigitalRev

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru