Dnes vyšlo 1 článků

Transporter v době elektomobilové

Transporter v době elektomobilové

Elektromobily vyrábí už každá automobilka. Elektromotory se vyrábějí i do ikonických aut, které se v průběhu historie téměř neměnily. Zaujaly hlavní „roli“ v několika oskarových filmech a řídili ho světoví herci. Automobil, teď už elektromobil, o kterém je řeč, je spjat s nezávislým cestováním a hnutím hippie. Možná už tušíte, jaké auto je trasformováno do elektromobilu. Jejím vůz od značky Volkswagen. Ano, je to Transporter T1.

Zdálo by se, že legendární Transporter T1 nestárne a jeho ikonická podoba přežije snad i automobilku, ale opak je pravdou. Transporter dostal novoiu, modernější podobu. Jeho design odpovídá dnešní nové generaci. Ani nestojí za to zdůrazňovat, o kolik je novinka ekologičtější, než původní ikonické Téčko. Jestli se domníváte, že Volkswagen nechala název nového minibusu stejný, jste na omylu. Nový elektrický minibus nese označení I.D. Buzz. Volkswagen našel poměrně velkou díru na trhu. Elektrická auta už jsou rozšířená, ale elektrické minibusy najdeme jen zřídka.

Snímek obrazovky 2019-12-04 v 14.56.43 Snímek obrazovky 2019-12-04 v 14.57.02

Za přestavbou Klasického Trasportéru, jak ho všichni známe, stojí firma EV West, která přestavuje klasické vozy na elektromobily. Přestavba proběhla ve spolupráci s automobilkou a vznikl nový I.D. Buzz, který má nulové emise. Na jedno nabití je tak minibus schopný ujet až 200 km. Co si budeme povídat, na cestování po celé Americe to nestačí. Za zmínku ale stojí to, že pokud disponujete starým Transporterem, můžete si z něj udělat elektromobil sami. Firma EV West totiž na svých stránkách prodává balíček, který obsahuje potřebné komponenty, abyste klasické Téčko upravili na elektromobil.

Zdroj,foto: volkswagen.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru