Trailery ke třetí sérii Game of Thrones jsou venku. Hitem je prodloužená verze posledního traileru

Jeden z nejpopulárnějších seriálů od BBC Game of Thrones má za sebou již dvě série. Po obrovském úspechu obou televizních sériích byly dokonce vydány dvě hry. Jedna strategická (Game of Thrones: Genesis), podruhé se jednalo o RPG (klasicky nseoucí název Game of Thrones). Ačkoliv obě hry jsou víceméně totální propadáky, o televizním hitu se totéž říci rozhodně nedá. Dvě série utekly fanouškům jako voda a na třetí díl čekají netrpělivě desítky milionů natěšených diváků po celém světě.

Třetí série Game of Thrones se má objevit na obrazovkách na konci března (konkrétně 31. března 2013). A aby producenti udrželi své ovečky stále v dojemném očekávání, vypouští do světa postupně jeden trailer za druhým. A vždy to znamená obrovský nápor pro všechny servery věnujícím se této divácké pecce.

Poslední prodloužený trailer ke třetí sérii Game of Thrones (Hra o trůny)

O Game of Thrones (Hra o trůny)

Předlohou pro Game of Thrones je populární, dosud nedokončená fantasy sága Píseň ledu a ohně spisovatele George R. R. Martina, který se na seriálu rovněž podílí. Seriál se jmenuje podle první knihy této knižní série. Asi netřeba dodávat, že se jedná o bestseller. Celá první série se točí kolem území tzv. Sedmi království, které se rozkládá téměř přes celý kontinent Západozemí a v němž vládne král Robert Baratheon se svou ženou Cersei (z rodu Lannisterů). Trůn získal před 15 lety po úspěšné vzpouře proti tyranskému králi z rodu Targaryenů. Tato vzpoura, kterou společně s Robertem vedl i Eddard “Ned” Stark, téměř vyhubila dračí rod Targaryenů – útěkem za pomoci spřízněných osob se zachránili jen dvě nejmladší děti krále – princ Viserys a princezna Daenerys.

Příběh první série Game of Thrones začíná ve chvíli, když král Robert Baratheon (jeho žena pochází z rodu bezohledných Lanisterov), požádá Lorda Eddarda Starka, aby mu pomohl spravovat království na jihu, pak jako záhadně zemřel králů pobočník. Z východu trůn ohrožuje rod Targaryenov. Princezna Daenerys s bratrem Viserysom, kteří vládli království předtím, ale jejich vláda byla krvavě potlačena. Na severu od ochranné zdi se dějí podivné a nadpřirozené věci. Stěnu chrání noční hlídka, její členové složili přísahu že budou chránit říši až do smrti. Do noční hlídky se přidává nedovol nemanželský syn, Jon Snow.

V druhé řadě jedinečného epického seriálu z produkce HBO Hra o trůny, bojují králové z celého fiktivního kontinentu Západozemí o Železný trůn. Příběh se odehrává na pozadí rychle se blížící zimy. V královském sídle okupuje trůn krutý mladý Joffrey, ovlivňovaný radami své potměšilé matky Cersei a strýce Tyriona, jenž byl ustanoven pobočníkem krále. Moc Lannisterů je pod obrovským tlakem z mnoha stran, se dvěma Baratheony s nárokem na korunu a Robbem Starkem bojujícím jako král na Severu. Mezitím v řadách divochů severně od Zdi vyrůstá nový vůdce – další nebezpečí pro Jona Snowa i Noční hlídku a Daenerys Targaryen plánuje na Východě podpořit své vyčerpané síly třemi nově narozenými draky.

Komentáře

Nahoru