Tragické statistiky spjaté se SELFIE

Selfie fotografie jsou v dnešní době nevyhnutelné. Každý týden se jich jen na Facebooku objeví statisíce. Ovšem, jako každá rozsáhlá aktivita, i selfie fotografie mají často tragické důsledky. Na webu priconomics.com se nedávno objevily statistiky tragických událostí spjatých se selfie.

Ve snaze získat skutečně cool selfie fotografii jdou lidé často do extrémů. Sedají si na kraj útesů, klidně se postaví vedle nebezpečných divokých zvířat nebo se postaví na železniční trať, kde má právě jet vlak. Asi je vám jasné, že často tyto pokusy o unikátní fotografie nedopadnou zrovna nejlépe.

selfie 1Tragické nehody – kde se umístilo pořizování selfie?

self3

Ze statistik vyplývá, že nejvíce tragických konců při pořizování selfie fotografií, je evidováno u mladých lidí ve věku kolem 21 let. Ačkoliv ženy pořizují selfie mnohem více než muži, více obětí však nalezneme mezi muži.

Aktivity, při kterých nejčastěji dochází ke smrtelnému zranění

selfie2

Nejvíce lidí při pořizování selfie spadne z výšky. Dále následuje utonutí a střetnutí s vlakem.

Kde nejčastěji dochází ke smrtelnému zranění při pořizování selfie?

self5

Nejvíce obětí selfie fotografií je evidováno v Indii. Následují Rusko, USA, Španělsko a Filipíny.

V důsledku tragédií, které se s pořizováním selfie pojí, indická vláda označila 16 míst jako zóny, kde se nesmí pořizovat selfie fotografie. Indie ale není jedinou zemí, která tuto situaci řeší. Například v Rusku byla minulé léto publikovaná kampaň, kde bylo vyobrazeno 7 smrtelných úrazů v souvislosti s pořizováním selfie.

Zdroj/foto: priceonomics

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru