Tradičním SIM kartám bude brzy konec. T-Mobile bude příští rok testovat eSIM

Tradiční plastová SIM karta se za dobu své existence změnila, přičemž došlo především k její miniaturizaci. Nicméně nyní zvoní plastovým SIM kartám umíráček, neboť mají být nahrazeny eSIM. Tento standard chce už v příštím roce testovat český mobilní operátor T-Mobile.

Celosvětová asociace mobilních operátorů GSMA dokončila a zveřejnila globální standard eSIM, respektive vestavěné SIM karty. Telekomunikační společnost T-Mobile už pracuje na prvním systému, který bude podporovat eSIM zařízení. Testování by mělo být zahájeno už v prvním čtvrtletí roku 2017. A první zařízení s podporou této technologie by se měla na trhu objevit také v roce 2017.

smartphone-1284501_1280

Zdroj: Pixabay

„Byl to běh na dlouhou trať, ale konečně jsme v cílové rovince a můžeme začít pracovat na tom, abychom výhody eSIM začali co nejdříve nabízet zákazníkům,“ říká Martina Králová, ředitelka rozvoje nového businessu T-Mobile. „Pro klienty je dobrou zprávou i fakt, že vznikl globální standard pro celé telekomunikační odvětví, ne pouze jedno proprietární řešení.“

T-Mobile chtěl svým zákazníkům nabídnout zařízení podporující nový standard už v letošním roce, ale k dokončení standardu došlo později, než se předpokládalo, a tak představení těchto zařízení ponechává až na rok 2017.

Vestavěná SIM karta, respektive eSIM je v podstatě speciální čip, který je nedílnou součástí přístroje. Obsahuje informace o profilu uživatele v síti a je možné ji programovat na dálku, což je hlavní rozdíl v porovnání s klasickou SIM kartou. Vestavěnou SIM kartu stačí naskenovat či opsat ID kód produktu a ihned dojde k aktivaci a propojení s dalšími připojenými produkty zákazníka.

Oblast mobilní komunikace se díky eSIM posune na novou úroveň, a to po více než 20 letech. Technologie má také ekonomickou výhodu, protože se postupně přestanou vyrábět miliardy plastových čipových karet v papírových obalech.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru