Dnes vyšlo 15 článků

Trabanten napříč Tichomořím – Češi přispěli neuvěřitelných 2 811 715 korun!

Trabanten napříč Tichomořím – Češi přispěli neuvěřitelných 2 811 715 korun!

Trabanty už snad zná v této malé zemi každý. Aby tato parta mohla vyrazit na další dobrodružství a následně nám zde celé dobrodružství zprostředkovat formou originálního filmu, zažádala o příspěvek prostřednictvím portálu Startovač. Podařilo se zde vybrat neuvěřitelných 2 811 715 Kč, tedy celých 562% cílové částky. Trabanti  právě díky velmi štědrým Čechům mohli na tuto dobrodružnou výpravu napříč Tichomořím vyrazit.

Dva měsíce před výpravou do Tichomoří se známá parta „Trabantů“ rozhodla získat finanční podporu, aby vůbec mohla tuto expedici absolvovat. Minimální cílová částka byla 500 tisíc, ale k velkému překvapení všech, projekt měl takový úspěch, že Češi byli ochotni přispět částkou neuvěřitelných 2 811 715 Kč. Trabanti tak získali 562% cílové částky.

2015-03-11_233028

A níže poděkování z facebookové stránky “Trabantem napříč kontinenty”

2015-03-11_173210

Poděkování je z doby, kdy ještě na účet nedorazily pomalejší platby. Jak si můžete všimnout výše, konečná částka je ještě o něco vyšší 🙂

Dan Přibáň – organizátor celé akce

2015-03-12_000708

Dan Přibáň je známý jako český novinář, režisér a hlavně cestovatel. V současné době se věnuje hlavně cestovatelským výpravám po exotických zemích. S minimálním technickým vybavením už projel Afriku i Hedvábnou stezku a Latinskou Ameriku. Nyní je s celým svým týmem na expedici napříč Tichomořím.

A jakou trasu letos Trabanti zvolili?

2015-03-11_174640

Začínat se bude v Austrálii. Zde bude celý tým projíždět místy, pro které je Austrálie známá jako nejnebezpečnější kontinent světa a kde stovky kilometrů není možné sehnat kapku benzínu ani vody. Bude následovat pokus přeplavit se na Východní Timor, a dále pak do pestré Indonésie. Dále Malajsií na sever do Thajska, odsud do divoké Kambodži a možná i do Vietnamu, bude-li přáno, protože právě Vietnam je pověstný tím, že zrovna s otevřenou náručí vozidla nevítá. Pokud tedy vyjde Vietnam, cesta bude pokračovat Čínou až do Laosu a zpět do Bangkoku.

Zpráva přispěvatelům na Startovači

„Chceme udělat film o tom, že nemusíte být velcí, dokonalí a zdraví, abyste dokázali velké věci. Film o cestě lidí, kterým by neměl nikdo za zlé, kdyby zůstali sedět doma. Film o tom, že většinu překážek má člověk ve své hlavě. Co vy na to?“ 

Letošní parta „Trabantů“ už nepojede jen trabanty

2015-03-11_173514Na závěr nezbývá, než popřát celé partě šťastnou cestu, a hlavně, šťastný návrat do své rodné země 🙂

zdroj: amerika.transtrabant.cz, startovac.cz, facebook.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru