Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: TP-LINK TL-PA6010KIT zajistí přenos dat po elektrických rozvodech s rychlostí až 600 Mbit/s

TP-LINK TL-PA6010KIT zajistí přenos dat po elektrických rozvodech s rychlostí až 600 Mbit/s

TP-LINK TL-PA6010KIT zajistí přenos dat po elektrických rozvodech s rychlostí až 600 Mbit/s

Česká republika, Praha – 9. 1. 2014 – Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, přináší na pulty českých obchodů sadu powerline adaptérů s označením TL-PA6010KIT. Novinka obsahuje dva kusy zařízení TL-PA6010, jež po zapojení do běžné elektrické zásuvky promění stávající elektrické rozvody ve vysokorychlostní datovou síť s propustností až 600 Mbit/s. Všechny příznivce kvalitní filmové podívané bude jistě zajímat, že takové řešení je dostatečné i pro streamování několika HD nebo dokonce 3D filmů zároveň.

Multimediální zábava v každé místnosti

Dvojice zařízení TL-PA6010 dokáže díky technologii HomePlug AV poskytnout stabilní a vysokorychlostní přenos dat na vzdálenost až 300 metrů. Je proto vhodným nástrojem k vytvoření jednotné sítě, k níž může být připojena široká škála domácích zařízení sahající od počítačů a herních konzolí přes set-top boxy, IPTV a tiskárny až po NAS úložiště. Přenášená data jsou navíc šifrována pomocí AES, uživatel proto nemusí mít obavy z ohrožení soukromí a bezpečnosti svých souborů.

Nenápadné a úsporné

Powerline adaptéry TL-PA6010 jsou díky výšce 6,3 cm, šířce 4,7 cm a bílé povrchové úpravě po osazení do elektrických zásuvek velmi nenápadné a nepůsobí rušivým dojmem. Ethernetový port, jehož prostřednictvím jsou data přenášena, se nachází na spodní straně zařízení.

Díky propracovanému úspornému režimu se vyznačují také nízkou energetickou náročností. Pokud určitou dobu nedochází k přenosu nebo příjmu dat, adaptéry automaticky přejdou z provozního režimu do „Power-Saving“ módu a v závislosti na konkrétních podmínkách tak mohou ušetřit až 80 % potřebné elektrické energie.

Snadné zapojení a optimalizace přenosu

Protože zařízení fungují na principu „plug and play“, není k vybudování sítě zapotřebí žádná instalace. Adaptéry stačí pouze připojit do elektrické zásuvky a stisknout tlačítko pro párování. Následně dojde k automatickému vyhledání druhého adaptéru v síti a vzájemnému spárování.

Zařízení dále disponují funkcí QoS (Quality of Service), díky níž jsou schopná optimalizovat přenos dat v závislosti na jejich typu. Uživatel si zvolí, k jakému účelu chce síť v daném okamžiku používat – ať již se jedná o brouzdání na internetu, hraní on-line her, streamování audio/video nebo VoIP – a QoS přizpůsobí parametry přenosu tak, aby co nejvíce vyhovoval zvolenému účelu.

Sadu powerline adaptérů TP-LINK TL-PA6010KIT zakoupíte u obchodních partnerů společnosti TP-LINK za doporučenou koncovou cenu 2313 Kč včetně DPH.

Klíčové vlastnosti

  • Standard HomePlug AV umožňuje datový přenos po elektrické síti rychlostí až 600 Mbit/s do vzdálenosti až 300 metrů.
  • K provozu není zapotřebí žádných nových drátů – jsou využívány stávající elektrické rozvody.
  • Úsporný režim umožňuje ušetřit až 80 % potřebné elektrické energie.
  • Funkce Quality of Service optimalizuje parametry sítě podle typu přenášených dat.

 

Technické specifikace

Hardwarové specifikace
Standardy a protokoly HomePlug AV, IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3ab
Rozhraní 1 x gigabitový ethernetový port
Typ přípojky EU, UK, US
Tlačítka Párování
LED indikace Napájení, powerline komunikace, ethernet
Rozměry (š x h x v) 63 x 47 x 40 mm
Spotřeba < 3 W
Dosah 300 metrů přes elektrický okruh

 

 

Softwarové funkce
Modulační technologie OFDM (PLC)
Šifrování Powerline: 128bit AES

 

Ostatní
Certifikace CE, FCC, RoHS
Obsah balení Dvojice powerline adaptérů TL-PA6010

Ethernetový kabel (2 m)

Disk CD s ovladači, manuálem a dalšími nástroji
Příručka pro rychlou instalaci

Systémové požadavky Windows 2000/XP/2003/Vista, Windows 7/8, Mac, Linux
Nároky na prostředí Provozní teplota: 0 ℃ ~ 40 ℃
Teplota pro uskladnění: -40 ℃ ~ 70 ℃
Provozní vlhkost: 10 % ~ 90 % nekondenzující
Vlhkost při uskladnění: 5 % ~ 90% nekondenzující

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru