Tisková zpráva: TP-LINK navyšuje svůj podíl na globálním trhu domácích WLAN zařízení a upevňuje tak svou pozici světové jedničky

Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, oznámila, že si ve 2. čtvrtletí roku 2014 udržela pozici největšího světového dodavatele bezdrátových síťových prvků (WLAN) pro domácnosti. Vyplývá to z aktuálních výsledků průzkumu trhu zveřejněného analytickou a poradenskou společností IDC. Ta zkoumala podíly světových výrobců bezdrátových síťových prvků jak z hlediska počtu dodaných kusů, tak s ohledem na finanční výnosy.

Podle analýzy s názvem IDC Worldwide Quarterly WLAN Tracker – Q2 2014 Final Release vypadá situace na trhu WLAN zařízení následovně:

  • TP-LINK je celosvětově největším dodavatelem s 49,25% podílem na trhu
  • Nejbližší konkurent má 9,29% podíl na trhu
  • Tři hlavní konkurenti v součtu ovládají 20,66 % trhu

TP-LINK globálně posiluje podíl na trhu

Společnost TP-LINK se ve čtvrtletních průzkumech trhu vydávaných společností IDC v uplynulých třech a půl letech pokaždé umístila na vedoucí pozici na celosvětovém trhu bezdrátových síťových prvků pro domácnosti. Jen v roce 2014 se její podíl na trhu zvýšil z 38,27 % v prvním čtvrtletí na 49,25 % ve druhém čtvrtletí, což představuje nárůst o 10,98 %.

„Těší nás, že společnost IDC potvrzuje naši vedoucí pozici na trhu WLAN zařízení pro domácnosti,“ říká Andy Chen, ředitel pro mezinárodní obchodní aktivity společnosti TP-LINK. „Náš růst je důkazem, že dokážeme reagovat na potřeby zákazníků i parterů a také výsledkem neustálých investic do výzkumu a vývoje,“ dodal Chen.

Česká republika, Praha – 5. 12. 2014 

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru