Tisková zpráva: TP-LINK navazuje spolupráci s vysokými školami při vzdělávání IT specialistů. Pilotní projekt odstartoval na ČZU v Praze

Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, navázala spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze, jež v rámci akreditovaných oborů Informační a řídící technika a Obchod a podnikání s technikou vzdělává řádově stovky budoucích odborníků v oblasti IT. Jejím cílem bude bezplatné poskytnutí několika desítek moderních síťových zařízení a sdílení know-how nutného pro efektivní výuku předmětů zaměřených na používání komunikačních technologií v IT.

Studenti zároveň získají také možnost zaměření svých bakalářských a diplomových prací na perspektivní problematiku moderní síťové infrastruktury, přičemž TP-LINK jim v případě potřeby nabídne potřebné konzultace se zkušenými specialisty.

Ing. Zdeněk Votruba, vedoucí Laboratoře výpočetních aplikací na Technické fakultě České zemědělské univerzity v Praze, při příležitosti předání moderních výukových materiálů uvedl: „Potřebovali jsme silného partnera, který by nám pomohl obohatit teoretickou část výuky o praktický rozměr. Věříme, že nově nastavená spolupráce povede k dalšímu zlepšení uplatnění našich absolventů v praxi.“

Příležitost navázat podobnou spolupráci mají v současnosti také další vzdělávací instituce, a to jak na úrovni vysokého, tak středního školství. „O projektech zaměřených na zvýšení kvality výuky komunikačních technologií v současnosti vyjednáváme také s dalšími vysokými školami. Pokud mají o tuto bezplatnou spolupráci zájem, mohou se nám tyto instituce samy přihlásit na e-mailu martin.rak@tp-link.com,“ uvedl Martin Rak, Channel sales manager pro ČR a SR ve společnosti TP-LINK.

Česká republika, Praha – 11. 11. 2014

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru