Toužíte po laserových očích?

Laser v brýlích

 

Snad každý již někdy slyšel o laserových očích. Jejich koncepty jsou k vidění v nejrůznějších sci-fi filmech a nejeden člověk již o takových očích snil. Vývojáři Projektu Glass z Googlu vám sice nevymění oči za laserové, ale brýle možná ano.

Zdá se vám to jako bláznivá myšlenka? Možná tomu tak bude, takovou technologii sliboval i Microsoft v projektu OmniTouch. Dnešní vývoj jde ale rychle kupředu a laserové brýle umožňující promítat například QWERTY klávesnici na ruku budou pravděpodobně brzy realitou. Dalšími funkcemi bude zřejmě i promítání číselné klávesnice nebo touchpadu.

Tento systém by využíval malý laserový projektor namontovaný na brýlích. Fotoaparát by se dále snažil rozpoznat pohyby ruky a doteky této klávesnice. Procesor by následně zpracoval výsledky přinesené fotoaparátem.

Jestliže se tento koncept pokusí zrealizovat, tyto brýle by se ovládaly mnohem jednodušeji než při použití pohybů očí, tváří nebo hlasovým ovládáním.

Aktivní mladý student se zálibou v informačních technologiích, operačních systémech, mobilních zařízeních, programování a psaní. Velký fanoušek mobilního operačního systému Android a šťastný majitel několika Androidích zařízení.

Komentáře

Nahoru