Dnes vyšlo 15 článků

Touchpad už nejen u notebooku?

Touchpad už nejen u notebooku?

S příchodem Windows 8 se na trhu objevují zařízení, která umožňují tento systém ovládat tak pohodlně, jak zamýšlel výrobce při jeho vývoji.

Logitech T650 je bezdrátový touchpad, který je vhodný i pro Windows 7. Jeho možnosti vás příjemně překvapí a k myši už se možná ani nebudete chtít vrátit.

Jeho rozměry jsou 129 x 134 x 12 mm a váží 120 gramů. K počítači se připojuje bezdrátově přes dodávaný přijímač Unifying. Pokud už vlastníte jiné zařízení s touto technologií, můžete samozřejmě použít i váš dosavadní přijímač.

Samozřejmě se ale musí někdy i nabíjet, což se provádí přes dodávaný microUSB kabel, který je taktéž součástí balení. Jeho délka je dostatečná i pro uživatele stolních počítačů. Nabíjet nemusíte ani moc často a použít můžete nabíječku i na telefon. Po úplném nabití vydrží pracovat měsíc.

Dotyková plocha ze skla je velmi příjemná na dotyk, výborný je i mírný sklon směrem k uživateli. Základem ovládání jsou gesta na pohyb mezi okny, maximalizování programu, rolování, zobrazení plochy a mnoho dalších. Klikat můžete na podložce stejně jako na myši, ve skutečnosti výrobce totiž integroval do gumových podložek na spodní části tlačítka, ale funguje i ťuknutí na podložku, pokud jste zvyklí ze svého notebooku.

logitech

Na plnohodnotné ovládání s podporou až čtyřech prstů je třeba nainstalovat ovladače od výrobců a potom si gesta můžete přizpůsobit dle svých představ. Pokud některé nechcete používat, jednoduše jej deaktivujete a zabráníte tak nechtěným omylům při různých pohybech. Vcelku jde o vynikající doplněk pro každého uživatele. Obzvlášť pokud jste zvyklí na touchpad ze svého notebooku.

Zdroj a obrázek: itnews.sk

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru