Dnes vyšlo 15 článků

Toto solární zařízení poskytuje připojení k internetu, čistou energii a pitnou vodu

V současné době jsou obnovitelné zdroje energie v rozvojových zemích velice skloňovaným tématem. A dalším projektem je multifunkční solární přístroj zvaný Watly, který ukládá elektrickou energii, čistí vodu a poskytuje připojení k internetu. Výrobce unikátního zařízení testoval prototypy v Ghaně a plánuje vyrobit propracovanější verzi – Watly 3.0.

Společnost představila projekt na crowdfundingovém portálu IndieGoGo, kde se snaží získat finanční prostředky pro modernizaci systému. Tvůrci podotýkají, že se bude jednat o největší solární počítač na světě, neboť bude dlouhý 40 metrů. Watly 3.0, jehož životnost je odhadovaná na nejméně 15 let, denně pročistí 5 000 litrů vody. Systém dokáže očistit vodu od nejrůznějších nečistot. A dokonce dokáže odstranit sůl z mořské vody. Firma dále tvrdí, že Watly 3.0 poskytne čistou energii na dobíjení až pro 3 000 lidí.

Watly-solar-powered-water-purification-889x500

Zdroj: Inhabitat

Společnost pracuje na konceptech obnovitelných zdrojů energie už od roku 2013. Otevřela si pobočky ve Španělsku a Itálii. Vynález Watly má sloužit zejména komunitám v Africe. A myšlenkou celého konceptu je, že jedno zařízení uspokojí více potřeb tamních obyvatel. Tím je nižší dopad na životní prostředí a nižší emise skleníkových plynů.

Watly-team-889x428

Zdroj: Inhabitat

„Nemohli jsme navrhnout moderní řešení a nepřemýšlet o integraci těchto tří prvků dohromady,“ řekl mluvčí společnosti Watly. „Krásou je, že zařízení slouží k ukládání sluneční energie a zajištění čisté vody díky využití tepelného účinku slunečního zařízení. S elektřinou je možné napájet telekomunikační zařízení. Watly poskytuje různé služby.“

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru