Toto je vize blízké budoucnosti. Peugeot představil koncept autonomního vozidla

Francouzská automobilová společnost Peugeot v průběhu posledního desetiletí představila spoustu konceptů futuristických vozidel. Ukázkou je například dvoumístný model Moovie, který vypadá spíše jako počítačová myš než skutečný automobil. Ale na kongresu Mobile World Congress francouzský gigant představil koncept autonomního vozidla, který už vypadá realističtěji. A nese název Instinct.

„V budoucnosti možná budeme mít auta, která budou pouze autonomní, a lidé budou mít zakázáno řídit,“ říká Matthias Hossann, vedoucí oddělení koncepčních vozů a moderního designu ve společnosti Peugeot. „Ale tento přechod bude velice dlouhý. A my bychom chtěli být součástí tohoto přechodu, který bude nějakou dobu trvat. To je důvod, proč jsme vytvořili něco, co vypadá jako UFO.“

instinct_3-e1488217067270

Zdroj: Press room Peugeot

Instinct zaujme designem interiéru i exteriéru. Vzhled se jeví obzvláště čistý a intuitivní. Vozidlo by mělo uživatelům nabízet celou řadu zajímavých funkcí, které jsou zatím vizí budoucnosti, neboť by se asi ještě nedaly hned tak implementovat.

Matthias Hossann prozradil, že na rozdíl od předchozích koncepčních vozů, Instinct byl navržen s ohledem na vzhled a funkční vybavení, nikoliv s ohledem na technologie, pomocí nichž by bylo možné autonomní vozidlo řídit. Uživatelé by si měli vybrat ze dvou samostatných jízdních režimů a ze dvou aktivních režimů, kdy automobil bude schopen upravit styl jízdy podle nashromážděných údajů z připojených zařízení. Pokud jste například byli na tréninku, během něhož jste použili SmartWatch, vozidlo by vám mělo nabídnout klidnější atmosféru, abyste mohli relaxovat.

instinct_6-e1488217185570

Zdroj: Press room Peugeot

Peugeot Instinct bude mít zatahovací pedály i volant. Středová konzole se skládá z velké obrazovky, prostřednictvím které mohou pasažéři přepínat mezi režimy jízdy. Sedadla jsou vyrobena z 3D síťoviny, která je navržena tak, aby se přizpůsobila siluetě těla cestujícího. Exteriér kombinuje ostré úhly a křivky.

instinct_5-e1488217176990

Zdroj: Press room Peugeot

Model bude mít svou oficiální premiéru na autosalonu v Ženevě, který se bude konat příští měsíc. Peugeot ale tvrdí, že vozidlo nevstoupí do výroby dříve než v roce 2025.

instinct_2-e1488217001550

Zdroj: Press room Peugeot

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru