Toto je první zatčení, natočené pomocí Google Glass

Toto je první zatčení, natočené pomocí Google Glass

V ulicích New Jersey se strhla rvačka a muž, který tou dobou zrovna venčil své Google Glass celou scénu zachytil pouze pohybem svých očí.

Čtvrtého července se Chris Barret náhodou připletl ke rvačce. Díky Google Glass se mu podařilo nafilmovat zatčení, aniž by si toho někdo všiml – jeho Google Glass prý lidé ani nezkoumali, neboť si patrně mysleli, že se jedná o pár obyčejných módních brýlí.

Barret říká, že kdyby mladý muž na videu poznal, že je natáčen, asi by se to neobešlo bez bolestivých následků. Google Glass se tak pro natáčení takto riskantních scén osvědčují mnohem lépe než třeba daleko nápadnější mobilní telefon.

Video, které muž umístil na YouTube, opět oživuje otázky kolem tajného natáčení lidí kolem nás a osobního soukromí. Zároveň se však jedná o užitečnou zkušenost z hlediska žurnalistiky – jako novinář totiž získáte mnohem více a mnohem atraktivnější záběry, když nikdo neví, že zrovna točíte. Převáží naše touha po soukromí nebo po senzacích?

Zdroj: https://mashable.com/2013/07/08/google-glass-arrest/

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru