Dnes vyšlo 15 článků

Toto je první rodinný automobil poháněný solární energií, který hledá podporu na Kickstarteru

Solar Team Great Britain vytvořil ve Velké Británii první rodinný automobil poháněný solární energií. Dokonce tým zahájil kampaň na crowdfundingovém portálu Kickstarter, aby získal peníze na vybudování solárně poháněného automobilu.

Solar Team Great Britain doufá, že na Kickstarteru získá minimálně 25 tisíc dolarů, čímž se pokryje část nákladů na vybudování tohoto unikátního vozidla. Cílem kampaně na Kickstarteru není pouze získat peněžní prostředky, ale také zvýšit povědomí o značce a o potřebě čisté dopravy. Tým je podpořen také více než tuctem sponzorů, kteří poskytnou peníze, aby se čtyřmístné vozidlo stalo realitou. Tým chce s automobilem závodit v letošním roce v říjnu v Austrálii.

Solar-Team-UK-Solar-Car-0008-1020x610

Zdroj: Inhabitat

„Naším cílem je navrhovat, budovat a závodit se solárně poháněným automobilem. Chceme předvést to nejlepší z britského inženýrství a inovací. Chceme, aby projekt inspiroval a aby se studenti a mladí odborníci zapojili, a tím zajistili budoucnost pro nás všechny,“ řekl tým.

Solar-Team-UK-Solar-Car-0003-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru