Toto je první aplikace, kterou Evropská unie uznala za antikoncepční metodu

Aplikace Natural Cycles byla považována za aplikaci pro sledování plodných dní. Nicméně před několika dny oznámila, že se stává první aplikací, která je Evropskou unií certifikována jako antikoncepční metoda.

Švédský startup, který byl založen v roce 2014, má v současné době 150 tisíc uživatelů ve 161 zemích světa. Aplikace funguje tak, že pomocí tělesné teploty ženy určuje plodné dny. Žena si každé ráno změří teplotu teploměrem, který ukazuje teplotu s dvěma desetinnými místy, a tato data vkládá do aplikace. Zelené světlo signalizuje, že žena může mít nechráněný pohlavní styk, aniž by hrozilo otěhotnění. Červené světlo indikuje, že je riziko otěhotnění.

screen696x696

Zdroj: iTunes

„Vždycky jsme chtěli být antikoncepční metodou,“ řekl Raoul Scherwitzl, CEO a spoluzakladatel startupu Natural Cycles, v rozhovoru pro VentureBeat. „Je to obrovský krok pro mobilní aplikace, protože pokud chcete ovlivnit životy lidí, potom neexistuje způsob, jak obejít předpisy.“

Aplikace je spolehlivá na 99,5 % (otěhotní pouze 5 žen ze
1000). Byla testována na 4 054 ženách a 25 084 cyklech. Výhodou je, že tělo ženy není ovlivněno hormony či implantovaným tělískem a není potřeba používat kondomy. Oproti klasickému kalendáři je Natural Cycles přesnější. Aplikace je dostupná pro iOS i Android zařízení. I když je appka ke stažení zdarma, služby jsou bezplatné pouze po zkušební dobu. Potom jen nezbytné, koupit si předplatné, a to buď měsíční, nebo roční. U ročního předplatného ušetříte a dostanete teploměr zdarma.

Ačkoliv existuje celá řada aplikací pracující na podobném principu, Natural Cycles je první aplikací na světě, která je certifikovaná jako antikoncepce.

Zdroj: VentureBeat

Komentáře

Nahoru