Dnes vyšlo 1 článků

Toto je nový smartphone Nokia, který byl v Číně vyprodán během několika minut

Smartphone Nokia 6, který byl na čínském trhu k zakoupení za 245 dolarů, se prodal během několika minuty. Exkluzivní prodejce JD.com zaznamenal nebývalou poptávku po novém zařízení Nokia. Přesný počet prodaných kusů nebyl zveřejněn.

Tento model je určen výhradně pro čínský trh a není ještě jasné, zda se objeví i na dalších trzích. Nokia 6 disponuje 64GB interní pamětí, zadním fotoaparátem s rozlišením 16 megapixelů a předním fotoaparátem s rozlišením 8 megapixelů.

nokia

Zdroj: Twitter

Finská firma plánuje v letošním roce uvést na trh více než sedm přístrojů, včetně vlajkové lodi Nokia P1. Očekávaný model P1 bude mít 128GB interní paměť, jehož pořizovací cena bude minimálně 800 dolarů. A verze s 256GB interní pamětí se bude prodávat za 950 dolarů. V prosinci Nokia uvedla, že plánuje zůstat věrný značce Nokia.

„Značka je známu pro svou jednoduchost, spolehlivost a kvalitu. To jsou vlastnosti, které budeme dodávat společně s úžasným designem,“ uvedl Arto Nummela, CEO společnosti Nokia HMD Global.

V roce 2013 Nokia prodala svou mobilní divizi za téměř 7,2 miliard dolarů společnosti Microsoft. Podle dohody, Nokia zakázala používat její obchodní značku na telefonech, a to až do konce roku 2016.

Microsoft prodal značku Nokia společnostem HMD Global a Foxconn za 350 milionů dolarů poté, co společnost zaznamenala v posledním čtvrtletí 46procentní pokles příjmů z prodeje telefonů.

Zdroj: RT

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru