Toto je nejdražší angličák světa. Stojí skoro 4 miliony korun

V automobilových aukcích se většinou objevují ojetá vozidla. Nyní se chystá speciální aukce, ve které se objeví ikonický model z roku 1969. Nicméně nejedná se o žádného veterána, jak jste si asi představovali, ale o malého angličáka s názvem Beach Bomb od společnosti HotWheels.

Angličák je v podstatě zmenšenina Volkswagenu Bus s dvěma surfařskými prkny v zadní části. Speciální model byl vyroben v roce 1969, přičemž byl určen na vystřelovací autodráhu, ale kvůli jeho vyšší hmotnosti se při jízdě převracel. Ani tak neztratil na hodnotě, ba naopak.

Výrobní společnost HotWheels uvedla na trh pouze několik prototypů, z nichž ani jeden nefungoval na autodráze, a proto se nakonec Beach Bomb do sériové výroby nedostal. Světe div se, jeden skvost zůstal v oběhu, a to díky bývalému zaměstnanci firmy Mattel. Ten tehdy dal model svému synovi s tím, že jednou ho zpeněží za nemalou částku. Chlapec svého otce poslechl, a tak ho nyní nabídl do aukce, přičemž aukční dům Antiques Roadshow odhaduje jeho cenu na 2,5 až 3,7 miliony korun.

Zdroj: Autosalon

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru