Dnes vyšlo 15 článků

Toto je futuristická plovoucí vesnice vyrobená 3D tiskárnou z řas a plastového odpadu

Plovoucí vesnice vytvořené prostřednictvím 3D tiskárny by se mohly být prostředkem k budoucí energetické nezávislosti. Struktury, které navrhl architekt Vincent Callebaut, by recyklovaly odpad sesbíraný z mezinárodních vod a vytvořily z něj stavební materiál pro vybudování udržitelné námořní architektury.

Kompozitní materiál by obsahoval směs plastového odpadu a řas. Tyto soběstačné lokality jsou vizí udržitelné rovnostářské společnosti pro jednotlivce šetrných k životnímu prostředí.

mesto01

Zdroj: Inhabitat

Cílem projektu je vyřešit dlouhotrvající napětí mezi západními vládami a africkými zeměmi, pokud jde o celosvětovou spotřebu energie. Nový typ architektury by kombinoval obnovitelné zdroje energie a informační a komunikační technologie (NTIC) s cílem nabídnout energetickou nezávislost každého státu a ukončit konflikty spojené se zpracováním ropy.

mesto02

Zdroj: Inhabitat

Obyvatelé těchto utopických struktur s názvem People of the Seas by vymýšleli nové urbanizační procesy na zmírnění znečištění a acidifikace oceánu. Tito obyvatelé by zároveň recyklovali 100 % plastového odpadu z oceánu a vytvořili by udržitelnou lokalitu s názvem Aequoreas. Po výstavbě by tyto ekosystémy pokračovaly v růstu na vlastní pěst, používaly by uhličitan vápenatý obsažený ve vodě k vytvoření externího skeletu, polopropustné membrány k odsolování mořské vody a řasy k výrobě energie pro vytápění a klimatizaci.

mesto03

Zdroj: Inhabitat

Obce by se pohybovaly jako ponorky a lodě, přičemž by dokázaly pojmout až 20 tisíc lidí. Hlavní přístup je umístěn na povrchu vody a vede přes čtyři přístavy mangrovy zakořeněnými na plovoucím domě s průměrem 500 metrů. Všechny bytové jednotky jsou modulární a vedle nich se ve vesnici nachází pracovní prostory, recyklační firmy, vědecké laboratoře, vzdělávací centra, sportoviště a akvaponické farmy.

mesto04

Zdroj: Inhabitat

Řasy, plankton a měkkýši bohatí na minerály, bílkoviny a vitamíny jsou pěstováni pro potraviny a udržováni jako školky pro vodní faunu a flóru. Výrobky z palubních ekologických farem, sadů a zelinářských zahrad jsou ve velkém vyváženy ve vratných biologicky odbouratelných obalech. Dokonce i nábytek je vyroben z materiálů na bio bázi slepených s materiálem syntetizovaným z mušlí.

mesto05

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru