Představujeme: Tosemilíbí.cz

Představujeme: Tosemilíbí.cz

Každý, kdo užívá Facebook, jistě zná tlačítko To se mi líbí, neboli anglicky Like button. Díky Like buttonům můžete na mnoha serverech sledovat, co se líbí vaším přátelům a známým. Využitelností tlačítka Líbí se mi se inspiroval známý server Tyinternety.cz a spustil experimentální projekt Tosemilibi.cz.

K nápadu vytvořit tento projekt vedly servery itstrending.com a likebutton.com, které snad jako první přišly s nápadem meshupu, přes který je možno sledovat, co se líbí nebo co doporučují vaši přátelé. Časopis Tyinternety se rozhodl, že v České republice vytvoří také podobný rozcestník. Server není nijak komplikovaný, spíše se jedná o pouhý experiment. Autoři budou postupně přidávat další servery podporující Like button.

Roman Králíček je studentem ČVUT fakulty stavebního inženýrství. Je mu 21 let a na internetu je dobře znám pod přezdívkou Wawer Rewold. Můžete ho potkat nejlépe na některých diskuzních forech, především na Rostworld.cz, kde se ujímá funkce administrátora. Mezi jeho koníčky patří florbal, knihy a studování cizích jazyků.

Komentáře

Nahoru