Tomuto mladíkovi banka omylem vyplatila 2 miliony dolarů, a tak je utratil za striptérky a auta

Australan jménem Luke Brett Moore přišel o práci. Nicméně zjistil, že mu jeho banka omylem poskytla neomezené čerpání, a tak si nechtěl nechat ujít tuto jedinečnou příležitost. Jak sám vysvětluje, začal utrácet a nešlo to zastavit. Až se jednoho dne ozvalo klepání na dveře.

Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, mladík neměl ten záměr, že bude čerpat peníze ze St. George Bank a nezaplatí je zpět. Pouze čekal na to, až ho samotná banka kontaktuje a řekne, že chce takovou a takovou částku vrátit.

„Byl rok 2010, měl jsem normální bankovní účet. A z něj odcházela splátka na hypotéku a platba zdravotního pojištění,“ řekl Luke. „Měl jsem vážnou dopravní nehodu a přišel jsem o práci. Nemohu si vzpomenout na přesné okolnosti, proč se to stalo.“

15578579_10202930286973995_6291665919758044056_n

Zdroj: Facebook

Luke se první týden obýval, že nebude strhnuta splátka za hypotéku. Ale najednou bylo možné splátku na hypotéku odeslat. A tak to pokračovalo dál a dál, přičemž po dobu 12 měsíců byl bankovní účet přečerpáván, ale banka o tom pravděpodobně netušila.  Splatil hypotéku, a potom zkusil zadat inkaso 5 tisíc dolarů. O pár dní později 50 tisíc dolarů. Obě inkasa byla schválena.

„Byl jsem v šoku. Měl jsem velký úvěrový limit,“ dodal Luke. „První jsem si koupil auto – Alfu Romeo 156. Pak jsem si koupil Hyundai Veloster. Byl to jeden z těch bláznivých třídveřáků s prosklenou střechou. Koupil jsem si ho, abych mohl jet do Sydney a tam koupit Maserati, které stálo 36 tisíc dolarů.“

Toto období bylo pro mladíka šílené. Byl mladý a hloupý. A hlavně nad ničím nepřemýšlel. Zotavil se z dopravní nehody, zjistil, že je nezaměstnaný, po čtyřech letech se rozešel se svou středoškolskou láskou a chtěl začít svůj život od začátku.

Luke se přestěhoval do Gold Coast. Jeden víkend letěl na úžasnou dovolenou do Surfer Paradise, kde nakonec zůstal. Jelikož měl dostatek hotovosti, bavil se, chodil na párty a peníze utrácel za striptérky, alkohol, kokain a další věci. Dokonce si koupil rybářský člun. Pokaždé, když banku St. George Bank požádal, aby mu půjčila více peněz, ihned to udělala.

15541706_10202901994066690_4697743061071499322_n

Zdroj: Facebook

Jeho matka si nejprve myslela, že prodává drogy, ale potom zjistila, že to není to, z čeho mám peníze. Prostě lidem říkal, aby se ho na nic neptali. V Surfer Paradise si založil podnikání. Otevřel si prodejnu.

V roce 2012, kdy seděl se svou maminkou v pokoji v Goulburnu, uslyšel bouchání na okno. Byla to policie. Ta byla ozbrojená, jako by byl Luke nějaký šílený gangster. Policajti křičeli a říkali mu, že je zatčen. Prošli celý dům a vzali všechno, co vlastnil. Zatkli ho a vzali ho na policejní stanici. Ale na druhý den vyplatil kauci a byl propuštěn.

O několik let později byl shledán vinným, neboť získal finanční výhodu podvodem a vědomě tyto peníze utrácel. A tak byl odsouzen na 4,5 roku ve vězení.

„Ve vězení to bylo hrozné. Jste daleko od své rodiny, zavřený v cele 17 hodin denně. Jídlo je pofidérní a setkáváte se s různými lidmi. Naštěstí, typ trestného činu, za který jsem tam byl já, není ve vězení nic, co by se drželo proti mně. Strávil jsem tam šest měsíců a bylo to nejtěžších šest měsíců v mém životě. Od prvního dne, kdy jsem tam byl, jsem se snažil dostat ven.“

15590117_10202941457213244_7728092335810712956_n

Zdroj: Facebook

Luke začal část zákony a případy. Četl si zákon o kauci a zákon o zločinech, aby mohl dát dohromady svůj případ. Jeho prvním cílem bylo dostat se ven na kauci. Nejprve potřeboval zavést zvláštní a výjimečné okolnosti, a pak musel prokázat, že není riziko pro společnost a že neodletí ze země. Stal se sám sobě právníkem, protože skuteční právníci neměli snahu podat žádost o kauci. Nakonec se to mladíkovi podařilo.

V době, kdy došlo k soudu, měl připraven různé argumenty. Jediné, co udělal, je, že si objednal právníka, kterému dal papír s argumenty.

„Byl jsem před několika týdny propuštěn. Co se týče zákona v Austrálii, neměl jsem žádnou právní povinnost informovat banku o tom, co se děje. Soudce řekl, že jsem nečestný, ale nežijeme ve společnosti, kde morální křivdy vedou k živou za mřížemi,“ řekl Luke.

Ze všech komentářů na sociálních médiích se zdá, že spousta mladých lidí by udělala to samé. Pokud by měl Luke opět příležitost, neudělal by to, protože si tím zničil život. A peníze, striptérky, ani auta za zničený život nestojí.

Ale Luke dokázal tuto zkušenost proměnit v něco pozitivního. Začal studovat práva a za dva roky se stane právníkem trestního práva.

„Šest měsíců za mřížemi mi dalo to, že jsem měl tu čest seznámit se s lidmi, kteří potřebují z vězení pomoci, protože tam jsou neprávem,“ dodal Luke. „Takže mým cílem je pomoci těmto lidem.“

Zdroj: BBC

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru