Tohle dokáže jen skutečný nadšenec. Muž prodal svůj majetek a čeká, až zbohatne díky bitcoinu

Tohle dokáže jen skutečný nadšenec. Muž prodal svůj majetek a čeká, až zbohatne díky bitcoinu

Tak trochu do rizika se rozhodl jít devětatřicetiletý nizozemský investor Didi Taihuttu. „Pokud nikdy neriskujete, život je přece nudný,“ přibližuje své pohnutky k tomu, proč prodal veškeré jmění a nyní s rodinou žije pod stanem. Důvod? Čeká na okamžik, kdy se zhodnotí jeho investice do bitcoinu.

O krok před ostatními

Taihuttu se rozhodl investovat veškerý svůj majetek do virtuální měny, které věští zářnou budoucnost. Netuší sice, zda ho vysněné pohádkové bohatství čeká za měsíc nebo deset let, je však připraven na každou eventualitu. „Internet byl revolucí informací. Myslím, že blockchain a kryptoměny jsou revolucí měnového systému,“ tvrdí Taihuttu, který je přesvědčen o tom, že za pět let budou kryptoměny jedním z pilířů světové ekonomiky, a celkem pochopitelně by proto rád předstihl ostatní. Je ochoten kvůli tomu oželet dokonce i pohodlný život, zbavil se svého domu, auta i kola a vyměnit jej za celoroční pobyt v kempu.

Didi Taihuttu a jeho rodina na společné dovolené

 

Bitcoinoví kočovníci

 V současnosti byste Didiho s manželkou a třemi dcerami mohli potkat stále ještě na území Nizozemska, rodina však nemá v plánu zůstat na jednom místě. Investici do bitcoinu využil Taihuttu mimo jiné jako příležitost podívat se do světa.
Není to ostatně poprvé, kdy tak trochu podivínský dobrodruh cestuje daleko za hranice své vlasti. V minulosti se svou ženou strávil řadu měsíců v Asii a Austrálii, zachutnala mu vůně svobod a především se poprvé setkal s bitcoinem, který jej hned na poprvé nesmírně zaujal. Nejslavnější světová kryptoměna vznikla v Japonsku před devíti lety, od té doby její hodnota strmě stoupá. Za vynálezem bitcoinu stojí tajemný Satoši Nakamoto, jehož pravou identitu nikdo nezná. Nicméně ať už je to kdokoliv, za svůj nápad si jistě dodnes gratuluje. Kdo do bitcoinu v roce investoval jediný dolar, z toho by dnes byl milionář.

Bitcoin – budoucnost lidstva?

I přes příležitostné výkyvy v kurzu totiž poměrně stabilně posiluje a třebaže  zažil již několik strmějších pádů, vždy se nakonec vzchopil a vyšel z nich ještě silnější. Nedávno bitcoin totiž na burze prolomil magickou hranici 5000 dolarů a podle ředitele největšáí americké banky JP Morgan Chase se bude v budoucnu obchodovat dokonce za 20 000 dolarů. Jiní odborníci jsou však co do budoucnosti bitcoinu spíše skeptičtí a považují jej pouze za nafouknutou finanční bublinu. Didi Taihuttu si to nemyslí – tak uvidíme, zda má pravdu on nebo pesimistiští analytici.

  Zdroj: Independent

Po maturitě zamířila na Filosofickou fakultu UK a potom se vrhla do psaní. Přispívá na řadu webů i tištěných časopisů, věnuje se copywritingu a hraje si s češtinou. Taky miluje čtení, takže týdně přelouská tři čtyři romány. Když právě nedělá nic z toho, vypomáhá v prodejně ovoce a zeleniny nebo sportuje. Zajímá se o média, psychologii a historii obyčejných věcí. Je nekuřačka a abstinentka, miluje mrkev a nesnáší kmín.

Komentáře

Nahoru