Dnes vyšlo 15 článků

Tobii: Ovládaní tabletu očima

Tobii: Ovládaní tabletu očima

Technologie snímání očí Tobii může učinit sledování počítače mnohem pohodlnější, protože lze například posunovat obrazovku bez hnutí rukou. Nicméně pro invalidy to může být přelomová technologie, protože budou pomoci používat počítač, aniž by se ho jakkoliv dotkli.

Tobii EyeMobile přináší kompletní ovládání Windows tabletů pomocí očí. Základem je snímač PCEye, který se umístí pod tablet. Jak je na místě a na tabletu je nainstalovaný potřebný software, tak jediné co uživatel musí udělat je nakalibrovat snímače, což trvá asi jednu minutu.

Uživatelé uvidí navigaci napravo na obrazovce. Jsou zde ikony pro normální PC funkce, jako je například kliknutí levým či pravým tlačítkem myši, scrollování a další. Pro vykonání nějaké činnosti, stačí očima najet na ikonku, která se poté rozsvítí.

Pak už jen stačí podívat se na obrazovku na místo, které chcete označit. Člověku sice chvíli trvá, než si na to zvykne, ale jak už to ovládá, tak je to velmi přesné. Cena ale bohužel není zrovna nízká.

EyeMobile stojí 3 900 dolarů (74 tisíc Kč) za senzor a 400 dolarů (8 000 Kč) za držák. Horší ale je, že pojišťovny toto zatím neproplácí, protože to není nutné k životu. Nicméně vzhledem k dnešní důležitosti internetu si myslíme, že by se pojišťovny  měli zamyslet nad svými podmínkami.

 

 

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru