To musíte vidět: Bíglové poprvé v životě viděli slunce

Všechna zvířata by měla mít možnost okusit chuť svobody. Přesně to si myslí i skupina lidí z Kalifornie. Pracují na vypouštění psů, kteří prožili celý svůj život v klecích necháni na pospas laboratorním vědcům. V dojemném videu z Beagle Freedom Project, které se šíří po internetu, je z laboratoře v Nevadě zachráněno devět bíglů. Jsou vypuštěni na trávě v Las Vegas, kde poprvé vidí slunce.

Pejsci vypadají nejdříve dost vystrašení. Není se čemu divit, když strávili celý svůj život za mřížemi. Ale brzy po tom, co je jednoho po druhém vyvedou z vozu, začnou zkoumat své okolí a libují si v nově nabyté svobodě. Poté, co jim dobrovolníci odstranili identifikační čísla, dostali svá jména. A nešlo jen o tak ledajaká jména. Frankie, Dean, nebo Sammy. Všechna jsou inspirována ikonami Las Vegas.

Bíglové jsou prý pro laboratorní testování chováni často. Jsou totiž přátelští a poslušní.

„Tato zvířata si zaslouží šanci a vzhledem k řádné péči má většina z nich naději na plnohodnotný život. Oddali se vědě, takže by měli mít možnost získat milující rodinu,“ uvedl senátor Mark Manendo z Las Vegas.

Manendo navíc v současné době spolupracuje s Beagle Freedom Project i nadále. Budou se společně snažit omezit testování na zvířatech v Nevadě. 

Zdroje: HF post, Facebook – PETA

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru