Tlustí jsme kvůli Facebooku

Tlustí jsme kvůli Facebooku
  • 39% žen vynechává snídani, protože jsou příliš zaneprázdněné sociálními sítěmi
  • jeden ze sedmi lidí pětkrát týdně vynechá snídani
  • výzkumy a vědci tvrdí, že lidé, kteří nesnídají, přibírají na váze

Vědci tvrdí, že lidé, kteří nesnídají, jsou spíše v ohrožení, že přiberou, než že zhubnou. Představa „když nejím, tak přece zhubnu“ je prostě mylná.

A podle nejnovější studie, kterou publikoval dailymail.co.uk, jsou téměř 4 z 10 žen ohroženy přibýváním na váze právě kvůli tomu, že vynechají snídani. Proč nesnídají? Čas, který by mohly věnovat vydatnému rannímu jídlu, stráví na sociálních sítích (nejčastěji na Facebooku nebo Twitteru) nebo vyřizováním emailů.

Pořádná snídaně je základ dne.

Pořádná snídaně je základ dne.

Raději být online, než se najíst

Pod vlivem tlaku dnešní moderní doby jen 63% žen pravidelně snídá a mnoho z nich přiznalo, že by raději byly online, než si daly něco k jídlu.

Průměrně jeden ze tří dospělých kontroluje své emaily ráno, zatímco téměř čtvrtina z nich se přihlašuje na Facebook a Twitter, aby drželi krok s přáteli, takže jim na to, aby se v klidu najedli, prostě nezbývá čas. Den má jen 24 hodin.

Mezi ostatní novodobé ranní rutiny ubírající čas potřebný ke snídání patří žehlení prádla, mytí nádobí, vycházka se psem či příprava jídla pro ostatní členy rodiny.

Další čísla

Nejnovější studie rovněž zjistila, že asi jeden z pěti lidí (18%) se nenasnídá, dokud si neudělá čas k tomu, aby si snídani v klidu připravil a položil na stůl. Většina ostatních snídá cestou do práce – pěšky, ve veřejné dopravě nebo v autě, ostatní pak dokonce až v práci.

Jeden ze sedmi lidí se na snídani vykašle 5x týdně (v pracovní dny), protože je příliš zaneprázdněný.

Lidé však dobře vědí, že by snídat měli. Jeden ze dvou (tedy polovina) přiznává, že jeho energetická hladina v případě, že vynechá snídani, klesá. Podobně 45% lidí tvrdí, že pokud si dají snídani, jsou produktivnější.

Časový pres však není znatelný jen v ranních hodinách. 19% lidí říká, že ani odpoledne nestíhají a mají čas sotva na šálek kávy nebo čaje.

Vědci také dlouhou dobu varují lidi, kteří jsou dlouhou dobu bez jídla. Mají pak větší sklony ke konzumaci kalorických potravin, které jsou pro tělo po hladovění ještě větším šokem.

Vědci sestavili profily šesti lidí, kteří mají různé ranní rituály:

Milovníci kofeinu: Začínají den šálkem kávy nebo čaje, ale bezprostředně ráno rozhodně nesnídají.
Superhrdinové: Během ranních hodin zvládají několik úkonů – kontrola emailů, novinek na Facebooku, umytí vlasů, ranní rozcvička nebo procházka se psem. Snídaně však nikoliv.
Modelové: Ráno jim trvá zhruba 40 minut, než se odhodlají vyjít z domu, snídani ale vynechají, protože potřebují zdokonalovat svůj vzhled.
Ospalové: Obvykle se probudí se zarudlýma očima po dlouhé noci, cítí se ospalí a vyčerpaní. Jak spěchají ze dveří, vynechají snídani.
Milovníci vstávání: V ranních hodinách po probuzení jsou nejproduktivnější. A proč? No ano, je to i díky tomu, že tito lidé málokdy vynechají snídani.
Chůvy: S největší pravděpodobností je vzbudí jejich děti. První hodinu po probuzení tráví tím, že se snaží najít oblečení a přichystat věci svým dětem a partnerovi, což často vede ke zmeškání vlastní snídaně.

Tak kdo z vás by se řadil mezi Superhrdiny? 🙂 A na závěr trocha upřesnění… Za vaše tloustnutí ve finále stejně nemůže Mark Zuckerberg, ale vaše špatné stravovací návyky. 

Obrázek: thefeelgoodlifestyle.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru