Dnes vyšlo 15 článků

Tlačítko start zřejmě bude

Tlačítko start zřejmě bude

Nový včerejší screenshot ukazuje tlačítko Start ve Windows 8.1. To už velmi jistě potvrzuje, že Microsoft tuto možnost v příští verzi Windows skutečně přinese.

Paul Thurrott z WinSuperSite.com píše, že tlačítko Start bude umístěno ve stejném místě, jako vždy bývávalo, přičemž bude mít i jasný design loga Windows – tentokrát pochopitelně toho modernizovaného z Windows 8. Pokud nad něj najedete myší, podbarví se černě a vybarví se podle toho, jaké barevné téma jste si nastavili v Metru.

Nové tlačítko Start je k dispozici v Milestone Preview Windows 8.1.

Nové tlačítko Start je k dispozici v Milestone Preview Windows 8.1.

Zdá se však, že Microsoft plánuje uživatelům nabídnout volbu a tuto možnost vypnout, pokud design Windows 8 milují natolik, že nepotřebují vrátit zpět tuto starou funkci. I když v Mileston Preview, ze kterého screenshot pochází, možnost vypnutí tlačítka Start chybí… To se však může změnit.

Microsoft předpokládá oficiální představení Windows 8.1 (Blue) vývojářské konferenci BUILD na konci června.

AKTUALIZOVÁNO:

Tlačítko Start sice bude, ale podle nejnovějších zpráv se přes něj rozhodně nedostanete do menu aplikací a nástrojů. Pokud na něj přesunete kurzor myši, zobrazí se vám místo toho úvodní obrazovka s dlaždicemi. Tímto způsobem chce Microsoft zaručit, že uživatelé budou moci z jakékoliv metro aplikace rychle přejít na úvodní obrazovku.

Komentáře

Nahoru