Tlačítko sarkasmus na Facebooku? Už se na něm pracuje, řekl Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg, jeden z nejbohatších lidí světa a zakladatel největší sociální sítě, v úterý odpovídal na otázky svých fanoušků. Během jedné hodiny zodpověděl 16 otázek, přičemž otázky položili například i zpěvačka Shakira a miliardář Richard Branson. Odpovědí se dočkaly dokonce otázky, jak nejlépe se učit čínsky, nebo co se stalo s financemi, jež věnoval na charitu.

Brzy se na Facebooku může objevit tlačítko, jímž upozorníte, že je váš příspěvek myšlen jako sarkasmus. Brit Chris Roberts se zakladatele Facebooku zeptal, zda je nějaká šance, že takové tlačítko přibyde.

„Určitě, hned se do toho pustíme,“ odpověděl mu Zuckerberg.

tlačítko sarkasmus

Miliardář Richard Branson se Zuckerberga ptal na to, jaké výhody podle něj přinese, když se internet dostane i k lidem, kteří dodnes nemají připojení. Branson uvádí, že jsou to až dvě třetiny populace. Podobnou otázku položila také Shakira, která chtěla vědět, jak moderní technologie pomohou lidem, jež nežijí v optimálních podmínkách.

„Podle většiny lidí má připojení k internetu jasné výhody a tyto výhody získají i lidé, kteří doposud připojení k internetu neměli. Jedná se například o přístup ke vzdělání, zdravotním informacím, pracovním místům a tak dále. Odhaduje se, že z jedné miliardy lidí je možné dostat díky internetu sto milionů lidí z chudoby. Často však přehlížíme výhody, jež mohou noví podnikatelé přinést lidem, kteří již online jsou. Existuje spousta mladých podnikatelů, kteří svými nápady mohou změnit svět. Nicméně jim chybí vhodné nástroje. Téměř dvě třetiny z těchto podnikatelů nemají přístup k internetu. Poté, co se připojí, budeme mít 3x více skvělých nápadů,“ uvedl ve své odpovědi Zuckerberg.

richard branson

Jaké má Facebook plány do budoucna?

Zuckerberg nejčastěji v diskuzi zdůrazňoval Facebook a jeho plány do budoucna. Nemyslí si, že byl Facebook snižoval komunikační dovednosti lidí face-to-face. Dle jeho slov Facebook napomáhá v komunikaci s těmi, jež nejsou kolem nás. Můžeme tak být přes sociální síť v kontaktu se členy rodiny na cestách, nebo s přáteli žijícími v jiných zemích.

Novinkou na Facebooku má být posílání peněz mezi uživateli. Tuto možnost oznámil Mark Zuckerberg před několika dny a bude součástí programu Messenger.

 „Peníze bude možné poslat někomu stejně, jako nyní posíláte například fotky,“ popsal svůj plán Zuckerberg.

zakladatel facebooku

Mark Zuckerberg má spoustu plánů do budoucna.

Svět uvidíte ve 3D

V loňském roce odkoupil Facebook společnost Oculus za 2 miliardy dolarů. Díky jejím brýlím je možné si svět prohlížet ve 3D.

„Naším cílem je dát lidem možnost zažít něco nového. Stejně jako dnes sdílíme své zážitky a zkušenosti prostřednictvím fotografií a videí na internetu, budeme schopni zachytit také 3D scény, jež se budou dát sdílet s lidmi. Bude to pěkná divočina,“ dodal Zuckerberg.

Odpovídal i na otázky o svém soukromí

Polovina otázek se týkala také jeho soukromého života. Fanoušci se ptali na to, kolik času tráví denně v práci.

 „Jestliže počítáte dobu, kdy jsem fyzicky v kanceláři, není to asi více než 50 – 60 hodin týdně. Trávím většinu času přemýšlením o tom, jak se propojit ve světě, ale v kanceláří o tom moc nepřemýšlím. Spoustu času čtu a přemýšlím o věcech sám. Ale pokud budete počítat i tenhle čas, pracuji v podstatě celý život.“

Mark Zuckerberg také prozradil, jaké je největší tajemství úspěchu. NEVZDÁVAT SE!

Zdroj: Forbes.cz, foto: itproportal

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru