Jak se Facebook vyjádřil k novému tlačítku dislike?

Mark Zuckerberg se minulý týden na videokonferenčním rozhovoru s novináři vyjádřil k dlouho očekávanému tlačítku Dislike na Facebooku. Jeho využití nebude takové, jak asi většina uživatelů Facebooku očekává. Nepůjde o vyjádření nesouhlasu, ale spíše soustrasti nebo účasti.

Uživatelé Facebooku dlouho volají po tlačítku Dislike. Tedy tlačítku s palcem dolů, jehož pomocí vyjádří, že se jim „něco“ nelíbí. Mark Zuckerberg ale minulé úterý v rámci videokonferenčního rozhovoru s novináři sdělil, že o tlačítko tohoto typu nepůjde.

Co tedy můžeme očekávat?

Mark Zuckerberg tvrdí, že k vyjádření nesouhlasu by měl stále sloužit slovní příspěvek. Když se nám něco líbí, postačí klasické tlačítko „To se mi líbí“. Ale nesouhlas je o něco komplikovanější. Mark ale vidí problém spíše v situacích, kdy je na Facebooku zveřejněna smutná nebo zneklidňující událost.

Vyjádření soustrasti nebo účasti

V případě, že je na Facebooku sdílen smutný příspěvek, tlačítko „To se mi líbí“ mnohdy vypadá, jakoby vám tato zpráva dělala radost. Proto Facebook přidá nové tlačítko, jehož funkce má být omezena právě k vyjádření soustrasti, soucitu a účasti při těchto smutných událostech. Jak ale bude tlačítko vypadat a jak se bude jmenovat, však neupřesnil.

 

Zdroj/foto: techcrunch, flickr

 

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru