Calm-Booth-7-810x540

Calm Booth: meditační budka do práce

Práce. Nerozčílilo vás už jen tohle samotné slovo? Na pracovišti se člověk rozčílí velmi snadno. Ať už je to kvůli neschopnosti spolupracovníka nebo kvůli nesmyslným deadlinům. A co pak? Jak se máte uklidnit? Dát si cigaretu a kávu a pak můžete fungovat znovu. Ale nyní je vidina toto, že by se proces uklidňování mohl zvelebit. Room a Calm by měl uklidnit rozčílenou mysl zaměstnancům.

coca-cola-recycled-plastic-bottles

Coca-cola recykluje mořský plastový odpad

Opět jsme u tématu životního prostředí. Coca-Cola totiž začala vyrábět své plastové lahve z mořského plastového odpadu. Psali jsme o obuvních firmách, které vyrábějí tenisky z plastového odpadu,který se vyloví v moři. U nich ale iniciativy nekončí a moct mořskému světu se rozhodla i firma Cola-Cola.

1731323-36624686-2560-1440

Tisková zpráva: Společnost Eurosport bude na Twitteru zveřejňovat nejčerstvější a nejzajímavější okamžiky z olympiády

Společnost Eurosport bude na Twitteru zveřejňovat nejčerstvější a nejzajímavější okamžiky z olympiády jako součást svého komplexního pokrytí Olympijských her v Tokiu v roce 2020 ze svých digitálních platforem. Dohoda je důkazem závazku společnosti Eurosport přinášet zákazníkům po celé Evropě digitální obsah z olympijských her na co nejvíce obrazovkách. Eurosport nabídne inzerentům speciální příležitosti pro sponzoring v rámci olympijského obsahu na Twitteru.

Snímek obrazovky 2019-10-15 v 14.31.11

Austin 3D-tisk: malé domy za 24 hodin za zlomek ceny

Austin startup navrhuje technologii 3D tisku schopnou stavět malé domy zhruba za den, za zlomek ceny a na tradiční způsoby výstavby. Spoluzakladatel Evan Loomis řekl společnosti Business Insider, že stanovení přesného odhadu nákladů je složité, ale společnost úspěšně vytiskla domov s rozlohou 350 čtverečních metrů za 10 000 dolarů za 24 hodin – a to už v roce 2018.

HoppyGo_kodiaq

Tisková zpráva: P2P carsharing jako alternativa operativního leasingu: HoppyGo zavádí výhodný měsíční tarif

Český P2P carsharing HoppyGo reaguje na zájem zákazníků o možnost dlouhodobé výpůjčky vozu bez závazků a zavádí nový měsíční tarif. Populární služba pro sdílení aut mezi lidmi tak přináší atraktivní alternativu jak vůči zavedeným půjčovnám, tak i operativním leasingům. Uživatelé aplikace si nyní mohou za výhodnou cenu vypůjčit vůz na celý měsíc a v případě potřeby si pronájem prodloužit pomocí několika kliknutí v aplikaci.

iphone-410324_1920

Pojď s dobou: napiš na sousední číslo!

Zrodil se nová trend v seznamování. Na sociálních sítích to jde velmi snadno. Napíše vám neznámý člověk, ale vy ho rázem poznáte, a to tak, že si pročtete jeho profil a prohlédnete jeho fotky. Nějací lidé jsou z takového druhu seznamování už nešťastní a zkoušejí to jinak. Jak? Prostřednictvím telefonního čísla. Není to tak, že by si vzali Zlaté stránky a volali na čísla jmen, která jim z nějakého důvodu padla do oka. Nástupci tohoto nového trendu píšou SMS zprávy na „sousední“ telefonní čísla.

Instagram400x230

Following Tab: končí sledování aktivity uživatelů na Instagramu

Tento článek je věnován novince, kterou pro nás opět Instagram přichystal. Od doby, co se Instagramu ujal Mark Zuckerberg, se na něm neustále dějí změny. Začalo to změnou placených reklam, přidání nesmyslných filtrů ve stories, reklamy ve stories a nyní se Instagram zaměřil na osobní informace. V upozornění, která nám hlásí nové sledující nebo nová „To se mi líbí“, je možnost sledovat aktivitu uživatelů, které sledujete. Nyní tato možnost zmizí.

Frank-Gehry-LVMH-Paris-HuftonvCrow.-jpg

Nová ikona Paříže: muzeum Louise Vuittona

Divte se tomu nebo ne, ale Paříž bude mít možná brzy oficiálně uznanou národní památku, spíše atrakci. Titulky novin hovoří o Eiffelově věži 21. století. Nicméně tato „památka“ byla vybudována ze soukromých zdrojů a tak emotivní příběh jako k originální Eiffelově věži se k ní neváže. Jedná se o muzeum světově úspěšné módní a luxusní značky Louis Vuittona.

Snímek obrazovky 2019-10-11 v 16.43.20

„Co to tam mám?“ – kniha pro čtyřleté popisuje masturbaci

Jaký máte názor na vyučování sexuální výchovy u dětí? Přesněji u čtyřletých dětí? Vyšla kniha, která má být pravým průvodcem a pomocníkem pro rodiče k vysvětlení sexuální povahy člověka. Z recenzí na knihu je viditelný šok čtenářů. Obsah knihy totiž neodpovídá tomu, co řeší čtyřleté dítě – kniha zabíhá až příliš do detailu.

Snímek obrazovky 2019-10-11 v 16.35.32

The Twist: galerie propojující dva břehy norské řeky

Nedávno jsme psali o norské restauraci, která je částečně pod hladinou moře. Jedná se o unikátní architektonický projekt a realizaci. Stejně je tomu v případě tohoto „mostu“. Nejedná se pouze o most v nezvyklé rotaci, ale je v něm i galerie. Objekt, který spojuje dva břehy řeky Randselva se příznačně jmenuje – The Twist.

Tisková zpráva: LIGHTHOUSE VENTURES A SKUPINA LEVERAGE INVESTOVALY DO SPOLEČNOSTI NULISEC

Investiční fond Lighthouse Ventures a skupina LEVERAGE, ve které figuruje i zakladatel Aukra Václav Liška, investují do startupu Nulisec. Ten má v Evropě ambici zkopírovat úspěch asijského tržiště Alibaba. Prostřednictvím platformy Nulisec se letos zobchoduje zboží v hodnotě přibližně 40 milionů Kč. V příštím roce má firma v plánu tento obrat zčtyřnásobit na 160 milionů Kč. Potenciál pro rozvoj je podle investorů i zakladatelů společnosti ale ještě větší. Investice obou skupin do Nulisecu se pohybuje v řádech stovek tisíc eur.

Jennifer Morgan

Tisková zpráva: SAP oznamuje nové vedení společnosti

Společnost SAP oznamuje, že dosavadní CEO Bill McDermott se rozhodl dále neprodlužovat smlouvu a skončit tak ve své současné funkci. Tímto rozhodnutím SAP aktivuje dlouhodobý plán nástupnictví. Se souhlasem dozorčí rady s okamžitou platností byli novými výkonnými řediteli jmenováni Jennifer Morgan a Christian Klein. Pro zajištění hladkého průběhu nástupnictví zůstává do konce roku McDermott v roli poradce.

pavlokfitnessban-3443059301cdc2cedc2a681af5e6666a-600x400

Pod velením náramku: za zlozvyk dostanete elektrický šok

Prokrastinace, přejídání, nadměrné utrácení, časté používání sprostých slov… toto je jen malý výčet zlozvyků,kterých by se lidi nejraději zbavili, ale neví jak. Snaží se, ale nic na to nezabírá. Zvyk je zkrátka železná košile a těžko se z ní vyvléct. Ale 50 tisíc lidí už zkusilo nový způsob a vydá, že s ním jsou spokojeni. O co jde? Nosí náramek, který jim dá při každém projevu jejich zlozvyku elektrický šok o síle 350 voltů.

UberXL (1)

Tisková zpráva: V Praze dnes startuje nová služba UberXL

Uber od dnešního rána v české metropole nově nabízí jízdy pro skupinky až šesti osob. Ty rychle, spolehlivě a bezpečně sveze nová speciálně jim určená služba UberXL. Ocení ji především typicky větší rodiny, skupinky kamarádů cestou na koncert, manažeři, kteří při každodenních přesunech uvítají o fous větší prostor nebo prostě kdokoli na cestě z letiště nebo na nádraží s fůrou zavazadel.

Nahoru