Tisíce lidí se modlí za psa se šunkou na hlavě

Jak jistě sami dobře víte, Facebook je místem, kde se dobře diskutuje o všech těžkostech života a kde se dají lajky konvertovat v modlitby. Tisíce jeho uživatelů se teď modlí za psa, který má na hlavě šunku.

Přesně den před Štědrým dnem zveřejnil Američan Stephen Roseman fotku psa s šunkou na obličeji. V titulku k fotce prozradil, že pes byl popálen, když se snažil zachránit svou rodinu z hořícího domu. Tisíce lidí se za pejska modlily, ale jak to bylo ve skutečnosti?

This poor dog was badly burned and disfigured trying to save his family from a house fire
One like = one prayer
One share = ten prayers

Posted by Stephen Roseman on Wednesday, December 23, 2015

Titulek je samozřejmě falešný. Je to jen šunka.

ham

Navzdory zjevnému podvodu tisíce lidí ukazují svou podporu zraněnému štěněti. Fotku lajkují jak diví, protože 1 lajk = 1 modlitba. 

Stephen Roseman dal na čumák svého čtyřnohého mazlíčka plátek šunky. Chtěl vyzkoušet, kolik lidí se na fotografii skutečně podívá a chtěl zjistit, kolik lidí bude jako ovce klikat na tlačítka „To se mi líbí“ a „Sdílet“. Autor fotografie chtěl pouze poukázat na to, že spousta lidí věří všemu, co se sdílí na sociálních sítích. Nejsou schopní si příspěvek pořádně prohlédnout.

praying

My jen doufáme, že bůh jejich modlitby vyslyší.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru