Dnes vyšlo 15 článků

Tipy pro Android ICS, o kterých byste měli vědět!

Tipy pro Android ICS, o kterých byste měli vědět!

Není to tak dávno, co Google vydal další verzi svého mobilního operačního systému Android s kódovým označením Ice Cream Sandwich neboli zkráceně ICS. O pár měsíců později se na trh dostala další verze pod názvem Jelly Bean. Zda vydání firma Google uspěchala, je pro nás v tuto chvíli vedlejší. Protože je aktuálně v kurzu spíše Android ICS, přinášíme vám několik důležitých tipů, o kterých byste měli určitě vědět.

Tvorba screenshotů

Žádná aplikace navíc, žádné starosti se složitým ovládáním. Tvorbu screenshotů neboli snímků obrazovky, je možné provádět vždy pomocí dvou tlačítek. Existují dva způsoby, jak vytvořit screenshot. Pokud chcete snímat obrazovku na výšku, stiskněte nejprve tlačítko ke zvýšení hlasitosti a poté tlačítko pro zapnutí/vypnutí. V režimu na šířku jde o stejný postup, ovšem místo tlačítka pro zvýšení hlasitosti stisknete tlačítko pro snížení hlasitosti.

Multitasking

Spolu s verzí 4.0 přišlo několik vylepšení i po stránce multitaskingu. Pro zobrazení všech spuštěných úloh systému nemusíte stahovat k tomu určené aplikace. Stačí podržet tlačítko Home (Domů) a vzápětí se objeví seznam právě běžících aplikací. Jde o dobrý způsob, jak se ujistit, že se systém zbytečně nezpomaluje.

Odemykání detekcí obličeje

Aktualizace na Android ICS přinesla také možnost odemykání telefonu pomocí integrovaného detektoru obličeje. Zapomeňte na nastavování PINů, když na svůj telefon pro odemknutí nemusíte ani sáhnout. Bohužel jde o techniku, která vyžaduje nafocení obličeje v několika světelných podmínkách, aby svůj účel mohla splnit pokaždé.

Natáčení a focení zároveň

Ano, i to je možné s Androidem verze 4.0. Fotoaparát byl vývojáři vybaven funkcí, která podporuje natáčení videa a focení zároveň. Možná si říkáte, že je to sice užitečná možnost, ovšem hůře ovladatelná. Tak to opravdu není. Při natáčení stačí v daném okamžiku klepnout na displej a vytvořený snímek se okamžitě uloží do výchozí složky. Natáčení samozřejmě dál bez přerušení pokračuje.

Anonymní procházení webu

Za pomoci vytváření privátních karet, je nyní možné ve výchozím prohlížeči operačního systému Android ICS surfovat bezpečně a především anonymně. Tato možnost se chová naprosto stejně jako tzv. Private Browsing v Mozille Firefox nebo Incognito Windows v Google Chrome.

Odemykání telefonu pomocí účtu na Google

Další zajímavou novinkou je odemykání uzamčeného telefonu díky existujícímu uživatelskému účtu na Google. To je však poslední východisko v případě, že zapomenete PIN či heslo. Telefon lze odemknout pomocí předem určeného účtu. Je nutné si pamatovat o který jde.

Přenos dat mezi telefony pomocí Android Beam

Android Beam je nová technologie, která využívá NFC (Near field communication). Díky ní je možné přenášet jakákoliv data (dokumenty, multimédia…) mezi dvěma telefony. Stačí obě zařízení přiložit k sobě a dát souhlas k převodu dat.

Počasí na uzamčenou plochu

Pokud si přejete, aby váš přístroj ukazoval informace o aktuálním počasí, nemusíte stahovat žádné aplikace. Nový widget, který za pomoci přístupu k internetu dokáže přenést informace o počasí ke svým účelům, bude zobrazován na uzamčené obrazovce.

Znáte jiné tipy pro usnadnění práce s telefonem?

Komentáře

Nahoru