Dnes vyšlo 15 článků

Tip z Facebooku: Jak zdarma zaparkovat v centru města ve Velké Británii

Občas se na Facebooku dozvíte zajímavé věci. Jeho obsah je takový, jaký si ho uděláte. Pokud jste naštvaní, že vám hlavní stránku zaujímají fotky mimísků a selfíčka přátel, můžete nadávat jen sami sobě. Je jen na vás, abyste začali sledovat lidi, kteří se dělí o zajímavé informace, nebo zajímavé stránky – třeba Objevit.cz. 🙂

Od zajímavých stránek a lidí se často dozvíte užitečné informace, o kterých jste neměli ani zdání.

Nicolas Narkie, který vystupuje pod maskou Anonymous a očividně nechce sdílet se světem svou identitu, začátkem července sdílel zajímavý tip. Dostal se i k nám do Česka, přestože se týká Velké Británie. Nicméně třeba se vám to někdy bude taky hodit. Sledujte:

free_city_centre_parking

O co jde?

V příspěvku je popsané, jak můžete ve Velké Británii v centru města zaparkovat zdarma. Vypadá to, že nejen my Češi jsme vynalézaví a dokážeme využít každé skulinky v zákoně.

Nicolas v příspěvku tvrdí, že je bývalý dopravní strážník a rád by se s vámi podělil o malé tajemství. V centrech britských měst můžete parkovat úplně zdarma, stačí si pořídit plachtu na auto. Nemusí být pořádná a ochraňovat vaše vozidlo proti kroupám, jde jen o to zamaskování, nějakou takovou obyčejnější seženete zhruba za 600 korun. A to se vyplatí (den parkování v centru vás totiž ve Velké Británii přijde na 300 – 1100 korun).

Pak lze parkovat kdekoliv. Dopravní strážníci nemají povoleno manipulovat s vozidlem v případě, že by na něm mohli způsobit nějakou škodu. A když budete tvrdit, že máte plachtu kvůli ochraně před kroupami, deštěm, prachem, atd., je to přesně tenhle případ. Strážník pak nemůže zkontrolovat, zda máte někde zastrčený parkovací lístek a neuvidí ani vaši SPZ.

I kdyby vám přece jen chtěl napálit pokutu, nejde to. Musel by si vyfotit všechna okna, aby měl důkaz, že nikde není zastrčený parkovací lístek, a rovněž by musel zdokumentovat SPZ. A to podle zákona prostě nemůže.

Máte někdo dost odvahy to zkusit?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru