Time2Quest: Hra z ulic Prahy, která vás bude bavit

Když si dneska chceme něco zahrát, obvykle si prostě sedneme k počítači. A věřili byste, že to i v dnešní době jde ještě jinak? Ano, jde. Úplně bez techniky sice ne, ale v nově představené hře jde o využití techniky, vlastního mozku a zároveň o příjemně strávený čas venku s přáteli.

Time2Quest je opravdu originální způsob, jak se zabavit v našem hlavním městě. Stačí vám mobilní telefon, přístup na internet, mapa Prahy, trocha času a dobrá nálada. Tohle všechno teď o prázdninách určitě máte, tak proč to nezkusit?

Stačí vám jen zaregistrovat se na webu time2quest.com, přečíst si pokyny a pustit se do práce. Pokud chcete celou hru pojmout jako ještě větší výzvu, nic vám nebrání ji hrát třeba v angličtině. Kromě češtiny je totiž dostupná právě v angličtině, němčině a ruštině. Je to i z toho důvodu, že není určená jen místním lidem. Tvůrci plánují, že se do ní určitě zapojí i turisté.

O co vlastně jde

Funguje to tak, že si nejdříve na webu přečtete zadání úkolu. Není to ale tak jednoduché, protože zadání získáte ve formě hádanek, náznaků, metafor a jiných obrazných vyjádření. Musíte sledovat grafiku i zvukové nápovědy. Používat můžete jakékoliv zdroje informací, klidně hledejte na internetu. Ani tak to totiž nebude lehké.

souboj-kamene-a-kovu

„Zaposlouchej se, jak klamně plyne čas na kouzelných hodinách v království, co se skrývá na březích vodojemu hemžícího se nespočetnými goliášskými říčními plazy. Navštiv jedno ze známých míst mystické Prahy, projdi se parkem a vydej se na cestu na druhý břeh Vltavy. Po celou cestu tě budou doprovázet podivné beztvárné postavy a sochy. Znovu pro sebe objevíš svět kamene přetvořeného do lidských postav za pomoci kladiva a dláta a vykonáš významný vzestup od studeného kamene k teplému kameni k očistě své duše od hříchů a k jejímu naplnění světlem,“ láká popisek ke hře Souboj kamene a kovu.

Pak ale musíte vstát od počítače a vydat se přímo do ulic Prahy. Podle nabízených indicií dál hledáte řešení přímo venku. V některých úkolech se vydáte i někam dovnitř, třeba do muzea. Celou dobu budete bystřit mozek, budete se bavit s kamarády a zažijete Prahu tak, jak jste ji ještě nezažili. No a nakonec přijdete na nějaké řešení, které si pak na webu zkontrolujete.

petr-programator

Time2Quest je způsob, jak se projít a zároveň pobavit.

Nechybí motivace

Buď budete hrát jen tak, nebo se zapojíte do her o ceny. V tom případě si prvních pět úrovní hry splníte, jak se vám bude hodit. Je možné je všechny zvládnout během jediného dne, klidně si je naopak ale můžete rozdělit do celého týdne. Je to jen na vás.

Pozor pak musíte dávat pouze na poslední šestou úroveň. Ta je totiž na čas. Vyhrává ten, kdo ji rozluští nejrychleji. A vězte, že je se o co snažit. Každý měsíc jsou k dispozici 4 nové výhry, můžete vyhrát třeba iPad mini.

time2quest-na-kridlech-pegase

Ve hře Na křídlech pegase vás čeká iPad mini.

Tak co? Troufnete si? Za velmi krátkou dobu se do hry zapojilo téměř 8000 lidí. Přidáte se k nim?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru