Dnes vyšlo 15 článků

Tim Cook věnuje, podobně jako další bohatí, polovinu svého majetku na charitu

Zatímco běžní lidé vidí bohaté a úspěšné jako skrblíky, ve skutečnosti to jsou dobrotiví lidé. Svědčí o tom například výzva Giving Pledge, s kterou před časem přišli dva nejbohatší lidé planety – Bill Gates a Warren Buffet. Do jejich klubu se může připojit kdokoliv, kdo věnuje alespoň polovinu svého majetku charitě.

Novým členem se stane i současný šéf Applu Tim Cook, který se chce přidat k dalším bohatým, kteří jsou ochotni svůj majetek věnovat na dobročinné účely. Nechal se však slyšet, že až po tom, co zaplatí školné svého 10letého synovce.

Šéf Applu a dolarový milionář

V rozhovoru pro magazín Fortune uvedl, že daruje vše. To mimochodem představuje (pro nás) neuvěřitelných 785 milionů dolarů. Většinu z této částky má Tim uložených v akciích jeho společnosti.

apple-ceo-tim-cook

Tim Cook daruje většinu svého majetku na charitu, jen co zaplatí svému synovci školu

Kdo všechno se k výzvě “Giving Pedge” připojil?

Workoholik a tvrdý šéf Tim Cook se tak přidá k dalším významným, kteří se též přidali k Gatesovi a Buffetovi. Za zmínku stojí zakladatel sociální sítě Facebook – Mark Zuckerberg, zakladatel a majitel značky Virgin – Richard Branson, CEO Tesla Motors a SpaceX – Elon Musk anebo zakladatel společnosti Oracle – Larry Ellison.

Jak pomáha Apple?

Pomoc se snaží i samotný Apple, kde díky Timovi vznikl tzv. dorovnávací systém. V praxi to funguje tak, že jakmile nějaký zaměstnanec společnosti daruje peníze na charitu, stejnou částku věnuje i Apple – a to až 10 tisíc dolarů.

 foto: Mashable

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru