Dnes vyšlo 1 článků

Tim Cook připustil, že Apple pracuje na nové výpočetní platformě

Tim Cook, CEO společnosti Apple, připustil, že společnost pracuje na něčem, co by mohlo být další výpočetní platformou. V neděli v rozhovoru se serverem The Washington Post Tim Cook uvedl, že jablíčková firma pracuje na spoustě věcí, například i na rozšířené realitě.

„Myslím si, že rozšířená realita je velice zajímavou a jakousi základní technologií. Takže ano, za oponou děláme spoustu věcí,“ řekl Tim Cook.

ap488224629775

HoloLens od Microsoftu, Zdroj: Business Insider

Příkladem rozšířené reality je hit Pokémon GO, který umožňuje zachytit virtuální monstra v reálném světě. Existuje více extrémních příkladů, jako je například headset HoloLens od Microsoftu anebo filmová realita od startupu Magic Leap. Právě tento startup si myslí, že headset pro rozšířenou realitu by mohl nahradit spoustu obrazovek ve vašem životě tím, že by projektoval vše, co je třeba, před vašima očima.

I když to není poprvé, co Tim Cook připustil, že má Apple zájem o rozšířenou realitu, mluvil o tom v hrubých rysech. A toto je poprvé, co výslovně řekl, že společnost pracuje na technologii. Nicméně bude to pravděpodobně trvat několik let, než uvidíme produkt na rozšířenou či virtuální realitu značky Apple, pokud ho vůbec někdy uvidíme. Tato technologie má stále spoustu omezení, například nosit headsety anebo být u výkonného počítače.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru