Tim Cook objevil iPhone na obraze z roku 1670

Tim Cook mluvil v úterý na Startup Fest Europe v Amsterdamu. Mluvil docela dlouho a řekl spoustu věcí, které všichni víme. Došlo ale taky na jednu vtipnou historku z návštěvy amsterdamského muzea.

Tim Cook byl večer před daným rozhovorem s nizozemskou političkou Neelií Kroesovou v amsterdamském Rijksmuseum. Tima tam zaujal jeden obraz, na kterém osoba držela iPhone! Tedy aspoň podle jeho fantazie.

Tim zakončil vyprávění téhle historky slovy, že si vždy myslel, že věděl, kdy byl vynalezen iPhone, ale teď už si tím není tak jistý.

Man_hands_a_letter_to_a_woman_in_a_hall_by_Pieter_de_Hooch

Vidíte tam ten iPhone taky?

Jde o obraz Pietera de Hoocha namalovaný v roce 1670. Jmenuje se „Man Handing a Letter to a Woman in the Entrance Hall of a House“. Jak vidíte, v názvu není ani slovo o iPhonu, zato se tam mluví o dopise. Autor nám tedy jednoznačně říká, co drží ta stojící osoba v ruce.

iphone_letter

Ale kdo ví. Autor taky v názvu obrazu tvrdí, že ta stojící osoba je muž. A muži přece nenosí sukně a podpatky, že jo? A kdo by držel v ruce dopis? To prostě musí být iPhone. Určitě si čte novou zprávu na Messengeru, vypadá docela zaujatě. Nebo natáčí video na Snapchat? Co soudíte vy?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru