Dnes vyšlo 15 článků

Tile: Už nikdy nebudete hledat své klíče

Znáte ten moment, kdy si prostě nemůžete vzpomenout, kam jste položili klíče nebo peněženku? Pochopitelně se to nejčastěji stává v době, kdy nejvíce spěcháte. Jistě vás už někdy také napadlo, že by nebylo úplně špatné, kdyby se klíčům nebo peněžence dalo zavolat. Objevení by pak podle zvuku bylo mnohem snazší. No a jestli se právě těmito myšlenkami denně zabýváte, máme tu pro vás řešení.

Pokud je vaším nepříjemným zvykem všechno někam položit a okamžitě zapomenout, kam jste to dali, je tu něco pro vás. Stačí vám tohle malé zařízení, které můžete připojit na libovolný objekt, a aplikace pro váš smartphone. A je po problémech.

Jak to funguje?

Tile je taková malá destička o velikosti krabičky zápalek. Na kraji má díru, pomocí níž ji lze snadno dát na klíče. Nebo můžete použít oboustranné lepidlo, s jehož pomocí ji dostanete prakticky kamkoliv.

Pak stačí Tile jen přes bluetooth spojit s vaším chytrým mobilním teleonem.  Ten vám pak ukáže, kde se daná věc nachází,. Zelené pruhy, které vám budou připomínat indikaci wifi signálu, vám budou znázorňovat, jak se ke své ztracené věci blížíte. Nebo si můžete nastavit tón – něco jako vyzvánění mobilního telefonu.

tile

V případě, že se věc nachází dále než 45 m od vás, může detekovat další smartphony, které službu využívají, a poslat jim upozornění, jestli náhodou nemají vaši věc v dosahu. Pokud se k ní některý z těchto telefonů v následující době přiblíží, do cloudu bude odeslána zpráva, která vám pak odhalí, kde se předmět nachází. Do aplikace se navíc automaticky ukládá poloha, kde jste svou věc viděli naposledy.

Malé Tiles ani nemusíte nabíjet. Vydrží zhruba rok a poté je musíte vyměnit za nové. A i přesto, že pro spojování s aplikací a ukládání dat používá cloud, nemusíte se bát o svou bezpečnost. Sice jste upozorněni, pokud smartphony ostatních uživatelů detekují vaši věc, ale tihle ostatní uživatelé nemají přístup k vašemu účtu.

Největší světové ztráty a nálezy

Tak nějak se Tile nazývá na svém webu. A opravdu to tak funguje. Pokud se váš označený objekt – například pes nebo kolo – ztratí, můžete jej nastavit jako „ztracenou položku“.

Každá Tile stojí $18,95 (necelých 400 Kč). Svůj telefon můžete propojit až s deseti kusy. Bohužel je však aplikace dostupná zatím pouze pro iPhone 4S, iPhone 5, iPad Mini, iPad 3. a 4. generace a iPod 5. generace. A navíc se své zásilky stejně nedočkáte dříve než v létě. Je to tak působivý vynález, že je o něj velký zájem. Pokud i vás zaujal, předobjednat si ho můžete na www.thetileapp.com.

Zdroje: Dailymail, ZDnet

Komentáře

Nahoru