Themer: Když už vám váš Android připadá nudný

Jednou z výhod Androidu je jeho přizpůsobitelnost. Android je otevřenou platformou, kterou si můžete upravit úplně podle sebe. Samozřejmě že tento proces úprav není pro průměrného uživatele úplně snadný. Ale aplikace s názvem Themer se to snaží změnit.

Themer umožňuje uživatelům přepínat mezi různým designem domovské obrazovky jediným kliknutím. Stačí si vybrat téma, které bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám. A nabídka možností je opravdu působivá.

Mnoho Android témat není příliš elegantních – zejména ty, které se nachází ve výchozím nastavení mnoha mobilních telefonů. Themer však dokáže design prostředí vylepšit. Výsledkem je více inovativní, zajímavý a inteligentní vzhled.

themer

Chytrý je rovněž způsob, kterým se Themer zabývá širokou škálou používaných aplikací. Namísto zvláštních ikon pro Pandoru, Spotify, Google Play Music a tak dále, vytvoří jen jednu hudební ikonu. Při jejím prvním stisknutí se vás zeptá na to, kterou z nainstalovaných hudebních aplikací byste pod touto ikonou chtěli otevírat. A od té doby už si to bude pamatovat. Nicméně samozřejmě je třeba dodat, že někomu, kdo používá vícero aplikací, to úplně vyhovovat nemusí.

Ano, Themer není dokonalý. Některé z jeho funkcí – například RSS čtečka – jsou nedokonalé. Některým widgetům nelze přiřadit preferovanou aplikaci, kterou by měly používat. Mnoho výchozích zkratek v aplikaci je navíc přizpůsobeno Spojeným státům.

Ale to nic nemění na skutečnosti, že s pomocí Themeru se váš telefon stane tak atraktivní a funkční. A budete konečně plně využívat největší sílu Androidu – jeho otevřenost.

2

Themer je právě teď teprve v beta verzi a když si ho budete chtít stáhnout, budete muset požádat o aktivační kód. Ale to vám vůbec nebrání v tom, abyste ho aspoň zkusili. Aplikaci najdete běžně na Google Play. Právě v pátek dosáhla významného milníku – její uživatele dohromady stáhli již milion témat.

Zdroje: Wired, Phandroid

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru