Dnes vyšlo 15 článků

The Walking Dead – nejkontroverznější adventura roku 2012

 

Žánradventura akční adventura
Forma: placená hra
Rozsah: samostatná hra
Multiplayer: ne
Datum vydání: 24.04.2012
VývojářiTelltale Games
Oficiální stránkyhttps://www.telltalegames.com/walkingdead/

Planetu obestoupila apokalypsa v podobě neznámého viru. Mrtvý znovu ožívají a vy společně se skupinkou přeživších máte jediný úkol. Najiít cestu, která vede k záchraně lidstva.  Úkol to nebude lehký. Pod nohy se vám připlete mnoho zapeklitých situací, které vás donutí k nepříjemným rozhodnutím. The Walking Dead je hrou s psychologickým nátlakem na samotného hráče. Dokážete se s tím poprat?

Minimální systémové požadavky

OS: XP Service Pack 3 / Vista / Windows 7
CPU: 2.0 GHz Pentium 4 or equivalent
GPU: ATI or NVidia card w/ 512 MB RAM (Not recommended for Intel integrated graphics)
HDD: 2 GB of Free hard disk space
RAM: 3 GB
DX: Direct X 9.0c
AUDIO: Direct X 9.0c sound device

The Walking Dead – převládá interaktivita

Walking-Dead-Episode-2-pic-9

Hrajete za hlavního hrdinu Lee Everetha, který je obviněn ze smrti své manželky. Odvážen v policejním autě do vězení se na zemi snese podivná nemoc. Hra o přežití může začít. The Walking Dead je spíše interaktivním seriálem, pokud čekáte hordu krvežíznivých bestií, tak jako to bylo v Atlantě, když Rick uvízl ve vyřazeném tanku, tak budete zklamáni. Hra je rozdělena do 5 episod. Vývojáři trh zásobovali jednou episodou v intervalu dvou měsíců. Každá episoda má životnost něco kolem 2 hodin. Někdo by mohl namítnout, že The Walking Dead je záležitostí spíše pro fanoušky seriálu a tak to skutečně je. V případě, že hledáte vzrušení v podobě výstřelů, zběsilého útěku a strachu z každého kroku, tak sáhněte po hře Resident Evil. Zde se s útočnými akcemi setkáte jen velmi málo, téměř vůbec, ale i tak má adventura co nabídnout.

The Walking Dead uvádí hráče do rozpaků

thewalkingdeadgamecampfireThe Walking Dead na své hráče dokáže nenapodobitelně zatlačit. Představte si, že se do obdobného problému náš svět skutečně dostane. Vše se změní. Slušnost a naivita musí stranou. I tak působí tato adventura. Hra se odvíjí přesně podle vašich rozhodnutí. Proto je lepší si dopředu nic nezjišťovat, ani my vám nevyzradíme příběh a jednotlivé scény, které na vás čekají. Jedno je však jisté The Walking Dead se s tím nemazlí. Budete stát před morbidně nechutnými věcmi, vaše rozhodnutí vás buď posune dál, nebo skončíte v kaluži krve. Žádné z voleb není nikdy dost dobré. Drsné dilemata patří ke stěžejním prvkům celé hry. Výsledek vaší volby vás dokáže nadzvednout ze židle. Pokud si po odkliknutí možnosti zanadáváte, že jste se měli rozhodnout jinak, tak vězte tomu, že to mohlo být ještě horší. Právě v tomhle je síla celého herního seriálu. Hra vystavuje hráče pod neustálý stres, nikdy se nebudete moci vydat po cestě menšího zla. Všechny volby stojí víceméně za prd a představují velké nebezpečí.

Až velmi snadné

Hra nabízí hráčům jednoduchý koncept plný zatraceně snadných hádanek. Zde pochopíte, že studio Telltale Games nemělo v plánu své fanoušky mučit zapeklitými rébusy. Vše je jasné, dokonce vám i v té nejlehčí hádance vyskočí nápověda, která vám jasně dá najevo, kudy se vydat. Velká část hry se odehrává skrze interaktivní scény. Ovládání je tak velmi snadné a nepředstavuje žádné větší problémy. Dokonce i při útěku před zombíky stačí klikat na jednu klávesu a užívat si průběh filmu.

PC Adventura, která vás pohltí nebo zničí

Walking-Dead-Episode-1-PSN-reviewVelmi zajímavým prvkem je závěrečná statistika, která vám prozradí, jak se při jednotlivých úkonech rozhodovali ostatní. Jakmile se tak dozvíte, že jste se dostali do minoritní 10% skupiny hráčů, ihned se zamyslíte nad tím, co je k tomu mohlo vést a proč se zrovna většina rozhodla pro druhou možnost. Hra má i své slabiny, čímž nestejnorodost se seriálovou předlohou není. Naopak, postavy jsou zde mnohem propracovanější a chovají se logičtěji, i když jejich chování není zrovna dvakrát sympatické. Za ostatními tituly v témže roce The Walking Dead pokulhává svým grafickým zpracováním a mnohdy uměle natahovaným příběhem, který vás nutí neustále probíhat stejné lokace tam a zpět. V samotném závěru musíme uznat, že The Walking Dead je opravdovou lahůdkou pro všechny hráče hledající dokonalou atmosféru s netradičním pojetím hry. Tento interaktivní film zkrátka převyšuje kvalitu seriálu. Nemůžeme jinak, než vám ho doporučit. Zkuste si zahrát DEMO nebo shlédnout GamePlay, které vám napoví, jestli jde o šálek vašeho čaje.

Hodnocení naší redakce – 8,5/10

Není k dispozici

Není k dispozici

Komentáře

Nahoru