The Twist: galerie propojující dva břehy norské řeky

The Twist: galerie propojující dva břehy norské řeky

Nedávno jsme psali o norské restauraci, která je částečně pod hladinou moře. Jedná se o unikátní architektonický projekt a realizaci. Stejně je tomu v případě tohoto „mostu“. Nejedná se pouze o most v nezvyklé rotaci, ale je v něm i galerie. Objekt, který spojuje dva břehy řeky Randselva se příznačně jmenuje – The Twist.

Most, který pravděpodobně nemá obdoby, vznikl v norské vesnici Jevnaker a táhne se přes řeku Randselva. Musíme uznat, že se jedná o architektonický skvost. Most s pojmenováním The twist neplní jen propojovací funkci dvou břehů. Uvnitř zrotovaného prostoru se rozprostírá galerie. S okolními lesy je most kontrastem, který nejde přehlédnout – snoubí se tu nespoutaná příroda s futuristickým uměním. Most je navržen architektonickým studiem BIG. Kvádrovitý The twist je zvnějšku pokryt ocelí a tím, jak uprostřed zrotován, je posazen na každém břehu odlišně – na jednom horizontálně a na druhém vertikálně. Do mostu se dá vstupovat oběma směry a v každém je návštěvník přivítán jiným způsobem. Buď se před ním otevře prosklená stěna s výhledem do okolí a nebo ho přivítá uzavřený prostor bez oken.

Snímek obrazovky 2019-10-11 v 16.35.09

 

Snímek obrazovky 2019-10-11 v 16.34.53

V okolních lesích je totiž park Kistefos a umělecké a průmyslové muzeum. Galerie, která je v mostu, se do celkového konceptu hodí. V galerii jsou vystavována díla světoznámých umělců jako jsou například Anish KapoorOlafur Eliasson či Fernando Botero.

Zdroj, foto: designboom.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru