Dnes vyšlo 15 článků

The Sims 4: první videa

V nedávné novince jsme se dozvěděli, že Will Wright a jeho tým připravuje již čtvrtý díl oblíbené série The Sims. Podělili jsme se s vámi o několik prvních screenshotů a ve stručnosti představili nový systém emocí, který je v rámci celé série asi nejžhavější novinkou – společně s novým editorem postav a domu.

Právě to vám demonstrují dnešní videa, mezi které jsme zařadili oficiální ohlašovací trailer (první video) a následnou ukázku přímo ze hry, a to s komentářem hlavní producentky hry.

Ta ve svém videu představí, jak v praxi funguje nový systém emocí (znuděný simík si jde zahrát na housle smutnou hudbu, čímž přivede své okolí na deprese…), ale i volnost a možnosti nových editorů. Konkrétně tedy tvorbu vašich simíků, ale také mód budování, který slouží pro úpravy domu.

V gameplay traileru jde celkem dobře vidět, jak dokáže implementace systému emocí obohatit osudy simíků a vztahy ve hře tak dělá mnohem komplexnější. Zejména umožňuje mnoho reakcí – právě na základě emocí.

Ovšem vaše reakce způsobuje další emoce a tak tu máme jakýsi řetězec, který může ovlivnit životy mnoha postav. Pokud by byl navíc systém dynamický, čímž máme na mysli, aby neexistovala k určitým emocím jistá cesta, jednalo by se o skutečně revoluční prvek.

Nepředvídatelnost je nutná! Jinak se nový systém emocí příliš rychle vyčerpá a hráče přestane bavit. Pokud se povede, skrývá v sobě zdroj nevyčerpatelné zábavy a navíc drobnou lekci z psychologie vztahů.

Otázkou, která je u čtvrtého dílu zcela jistě na místě je, kdy se série The Sims vyčerpá? Inu, po tom, co vyšly pro první i druhý díl desítky datadisků a přídavných balíčků, byla tato otázka aktuální i u dílu třetího. A nakonec se i ten těší dobrému zdraví a navíc na něj vychází další DLC.

Obdobný osud zřejmě čeká i 4. díl, který si většina fanoušků série určitě bude chtít vyzkoušet. Jak tomu tak bývá, každému asi zůstance v srdci některý z předchozích dílů – obvykle, ten který hrál, jako první. Osobně bych však The Sims 4 určitě dal šanci. A co vy, jaký je váš názor? 🙂

Komentáře

Nahoru