The Sims: 120 tisíc korun za to, že udělal z postaviček drogově závislé

The Sims: 120 tisíc korun za to, že udělal z postaviček drogově závislé

Hra The Sims patří k nejoblíbenějším počítačovým hrám. Její zvláštnost spočívá v tom, že její hráči jsou z různých generací a genderově jsou hráči vyvážení. „Simíci“ pro fanoušky nejsou jen hrou, ale životním stylem, a tak není divu, že se snaží jejich virtuální život nestále přibližovat realitě. K základní platformě The Sims je možné dokoupit tématická rozšíření, aby se život „simíků“ a současně i aktivita hráčů zkvalitnila. Jde o to, že ta nejlákavější rozšíření jsou ilegální substancí.

The Sims je připodobněno k hraní si s panenkami, pouze přeneseného do prostoru obrazovky. Virtuální hra je jednou z nejoblíbenějších a zároveň jednou z nejvýdělečnějších na celém světě. Ve světě The Sims jsou všechny životní situace naplánované a bezpečné. Někteří fanoušci zatoužili po něčem atraktivnějším s trochou adrenalinu a riskem. Takové iniciativy přichází z řad dospělých hráčů, kteří se ve hře často začínají nudit. Ve snaze dostat se v The Sims co nejblíže k reálnému životu vytvořil jeden modder substanci umožňující simíkům užívání drog.

4208962-drogalalas

„Dealer“ v The Sims

Pravé jméno člověka, který substanci vytvořil známo není, vystupuje pod přezdívkou Basemental. Zajímavé ale je, že se uvedením této rozšiřující platformy bez problému uživí. Basemental za umožnění simíkům užívat návykové látky dostává 6000 dolarů, v přepočtu 120 tisíc korun. Finanční částku dostáva od komunitní služby Patreon. Basemental si s vytvářením upgradu hrál po dobu 6 ti měsíců. Do jeho drogového repertoáru patří marihuana, kokain, MDMA a amfetaminy. Až se fanoušci zase začnou nudit, nabídku drog rozšíří.

WeedPS2

Rozšíření je pojmenováno po svém tvůrci a sice BasementalCC. Po stažení tohoto rozšíření se v nabídkách aktivity vašich simíků začnou objevovat aktivity jako např. polykání pilulek, zapalování jointa nebo šňupání kokainu. Nejen že si budou vaše postavičky užívat na drogových večírcích, ale také se mohou stát na drogách lehce závislí. V celkovém stavu simíka se pak po užití drog zvýší pocit štěstí a zábavy. Naopak dojde k zanedbávání hygieny a stravování. Simíci pak například přestanou chodit do práce nebo budou zatčeni policií.

Tento drogový mod BasementalCC není prvním kontroverzním rozšířením jinak poklidné a idealizované hry. Existuje i erotický mod, který se jmenuje Wicked Whims.

Ve hře The Sims si zkrátka každý přijde na své a někdo při tom dokonce i vydělá pěkný balík

Zdroj,text/foto: basementalcc.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru