The Posting Tail: Váš pes si může s touto vestou pořizovat vlastní fotky na Instagram

Instagram je stále oblíbenější sociální síť, která slouží ke sdílení fotografií. Nicméně už dávno neslouží pouze uživatelům, kteří se chtějí pochlubit momentkami ze svého soukromého života. Platformu využívají také majitelé psů (a jiných zvířat), kteří svým čtyřnohým chlupáčům vytváří vlastní instagramový profil.

Vyfotit svého psího přítele v zajímavé situaci žádá přesné načasování, protože jinak jsou fotografie rozmazané a nepoužitelné. Společnost Pedigree ve spolupráci s reklamní agenturou Saatchi & Saatchi vytvořila speciální vestu The Posting Tail. Vesta disponuje zabudovanou kamerou, procesorem Raspberry Pi a pohybovým senzorem.

the posting tail

Vesta The Posting Tail

A jak vesta The Posting Tail ve skutečnosti funguje? Pohybový senzor detekuje okamžik, kdy pes zavrtí svým ocasem. Poté procesor na základě metody strojového učení analyzuje pohyb. Následně rozhodne, zda je pes v daném okamžiku šťastný či nikoliv. A pokud je skutečně šťastný, procesor vyšle příkaz kameře, aby pořídila fotografii. A ta je po pořízení zveřejněná na Instagramu.

Vedle samotné fotografie se zaznamená také konkrétní místo, kde byla fotografie vyfocená. The Posting Tail má totiž integrované GPS.

Komentáře

Nahoru