Dnes vyšlo 15 článků

The Ocean Cleanup: prodává brýle z recyklovaného plastu z oceánů

The Ocean Cleanup: prodává brýle z recyklovaného plastu z oceánů

Znečištění plasty ve světových oceánech je jedním z největších environmentálních problémů naší doby. Transformací použitého plastu na něco, co má hodnotu, lze tento globální problém proměnit ve sdílené řešení – řešení, které může být příkladem toho, jak lze plast použít a při zodpovědném použití může být skvělým materiálem.

Ocean Cleanup uvedli na trh první produkt vyrobený z plastu certifikovaný od Great Pacific Garbage Patch: sluneční brýle Ocean Cleanup. Jsou sytě modré jako samotný oceána připomínají tak důležitost čistoty mořského ekosystému. Pro organizace Ocen Cleanup bylo vždy nejtěžsí vymyslet, jaksi poradit s nasbíraným odpadem – jak ho zužitkovat. Nakonec se rozhodli vyrobit sluněční brýle. Jsou často používané, nadčasové a potřebuje je každý. Jsou skvělým nástrojem, jak strategii a plány Ocean Cleanup šířit o beze slov.

Snímek obrazovky 2020-10-27 v 10.57.21

Tyto sluneční brýle jsou vůbec prvními svého druhu, které jsou certifikované z Great Pacific Garbage Patch. A díky příspěvku 199 EUR mohou fanoušci vlastnit pár těchto slunečních brýlí a pomoci maximalizovat dopad čištění. Z toho, co nezisková organizace vytěží, budou financovány akce v příštím roce. Odhadem je, že částka získaná z prodeje jedněch slunečních brýlí, umožní vyčistut plochu 24 fotbalových hřišť.

Design brýlá byl navržen v Kalifornii, ale vyrobeny bly v Itálii. Záměrem bylo udělat ze slunečních brýlí něco extra. Laboratorní testy dokázaly, že recyklovaný plast použitý v brýclých je nezávadným materiálem. Sluneční brýle mají evokovat oceán a připomínat, odkud plast pochází a co se koupí brýlí chrání. Čočky jsou polarizovány a mají plnou UV ochranu. QR kód uvnitř rámů vám umožní propojit vaše sluneční brýle s vámi a ukázat ostatním dopad, který jste svým příspěvkem udělali. Pokud je už nebude chtít majitel nosit, může velmi snadno recyklovat.

Zdroj,foto: theoceancleanup.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru